Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
Як нагадує експерт, Тіллерсон після зустрічі з Лавровим також заявив, що є прорив у перемовинах з Росією. Тому, вважає Снєгирьов, швидше за все, певна модальність між США і РФ щодо подальших дій на Донбасі узгоджена. Інше питання, про які поступки як з боку Вашингтона, так і з боку Москви, могли домовитися?
Невідома ціна поступок. Питання Сирії чи КНДР? Та, швидше за все, України. США і Захід у цілому розглядають примирення на Донбасі в контексті мінських домовленостей. Тобто їхньої політичної частини. Спецпредставник США Волкер заявив, що Україні треба готуватися до прийняття закону про загальну амністію і проведення виборів,
– зазначає експерт.
Водночас Дмитро Снєгирьов переконаний, що США не підуть на поступки Росії і не скасують санкції. Тіллерсон, Волкер і сам Трамп враховують внутрішні настрої у США. І Тіллерсон, на його думку, це розуміє, коли говорить, що санкції не знімуть, поки Росія не піде з Донбасу і Криму.
"Всі спроби Росії побудувати біполярний світ у США розглядатимуть, як замах на американську гегемонію. США звикли до ролі світового арбітра. І піти на поступки Росії в цьому питанні розцінюватимуться як поразка, втрата американської ідеї", – наголошує Снєгирьов.
Читайте також: Пацієнт швидше мертвий: чи варто далі дотримуватися мінських угод?
І цей фактор, зазначає експерт, Україна повинна використати. Зокрема, за його словами, події з переворотом у Луганську – наочне свідчення того, що Росія – сторона конфлікту, яка впливає на політичне життя ОРДЛО. І це треба доносити США.
На думку експерта, Україна повинна просити у США продовження і посилення санкцій, а також безкоштовної передачі зброї, а не виділення траншу на її закупівлю. "Бо що скаже вашингтонський обком, європейський райком відзвітує", – переконаний Дмитро Снєгирьов.
Нагадаємо, Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що пріоритетом щодо вирішення конфлікту на Донбасі для США є досягнення згоди стосовно відправлення туди миротворчої місії ООН. Він також зазначив, що США не мають наміру визнавати загарбницькі дії Росії та віддані суверенітету, незалежності і територіальній цілісності України. Він наголосив, що Росія не виводить військ із Донбасу і продовжує окупацію Криму. Тому про зняття санкцій наразі не йдеться.
Водночас після зустрічі з міністром закордонних справ РФ Лавровим 7 грудня Тіллерсон зазначив, що був досягнутий певний прогрес.