Про це йдеться у розслідувані провідного американського видання The Washington Post.

Зазначається, що мова йде про підготовку спеціальної секретної програми, яка передбачає виявлення вразливих місць у електронній інфраструктурі РФ і впровадження в російські мережі "імплантів", щоб в потрібний момент мати можливість вивести їх з ладу. Зокрема, вони можуть гасити світло та відключати інтернет у містах на відстані.

Читайте також: США з’ясували, чим небезпечна для них Росія

Крім того, видання називає цю зброю "цифровим еквівалентом бомби", яку можна застосувати в разі загострення взаємин між США та Росією, зокрема якщо з її боку будуть нові хакерські атаки.

Проект був в розробці, коли Обама покинув президентську посаду. Розробкою "імплантів" займається Агентство національної безпеки США. Наразі операція перебуває на початковій стадії.

Рішення про використання програми повинен буде прийняти наступник Обами на посаді президента – Дональд Трамп. Однак для продовження її розробки американським спецслужбам не потрібно схвалення нового президента, хоча він і зможе скасувати її, видавши спеціальне розпорядження. Досі такого розпорядження не було, розповідають джерела The Washington Post.

У розслідуванні також йдеться про інші заходи, вжиті адміністрацією Барака Обами у відповідь на повідомлення спецслужб про хакерські атаки за наказом Кремля.

Так, в серпні 2016 року директор ЦРУ Джон Бреннан передав в Білий дім секретну доповідь, в якій повідомлялося, що кібератаки проводилися за наказом особисто Володимира Путіна. Метою зломів називалася спроба перешкодити перемозі Хілларі Клінтон на президентських виборах.

Обама також повідомив, що США "вживатимуть деякі інші заходи на свій розсуд". Під цими заходами малася на увазі серія кібератак, які Кремль без зусиль зміг обчислити. Їхньою метою було продемонструвати Росії кіберможливості США.

Щоправда, все це багато хто як в США, так і в самому Білому домі, визнав недостатніми. Крім того, у Білому домі довго обирали, які заходи можна застосувати щодо Росії.

Читайте також: Кібератаками під час виборів у США керував особисто Путін, – екс-секретар Нацбезпеки США

Так, у США побоювалися, що санкції призведуть до ще більшого втручання російських хакерів, а також в уряді не хотіли своїми діями вплинути на результати виборів. Тому серед можливих заходів розглядалася можливість введення санкцій особисто проти Путіна або публікація інформації від ЦРУ, що компроментує. У підсумку як засіб покарання США випровадили 35 російських дипломатів.

Також у розслідуванні The Washington Post детально розповідається, чому напередодні виборів Обама вирішив не виступати з різкими звинуваченнями на адресу Росії: по-перше, Вашингтон не хотів погіршення взаємин, по-друге, в Білому домі боялися звинувачень у використанні атак в політичних цілях (для зміцнення позицій Хілларі Клінтон на виборах).