Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

Є збіг інтересів між Вашингтоном і Варшавою. Польща хоче отримати скраплений газ від США, а Трамп зацікавлений у створенні додаткового центру впливу всередині ЄС. І цей збіг не випадковий. Вони один одного знайшли,
– вважає експерт.

Читайте також: Трамп завдав удару по очікуваннях Москви, – експерт про візит президента США до Варшави

Водночас, як нагадує Євген Магда, сьогодні всередині ЄС відбувається певне загострення між Польщею і іншими країнами-лідерами. За його словами, Польща хоче бути європейським лідером, про що говорить саміт ініціативи "Трьох морів", який пройшов у цій країні. Варшава, зазначає він, таким чином демонструє свій потенціал.

Польща має амбіції стати реальним лідером в ЄС. Але все може завершитися демонстрацією намірів. Зближення з США в енергетичній сфері навряд чи буде підтримано Німеччиною чи Францією.

Цікаво, що у цьому контексті Україна може підтримати Польщу – обидві країни виступають проти будівництва "Північного потоку-2". І тут все залежить від того, чи Польща і далі бачить в Україні свого стратегічного партнера, чи далі говоритиме, що не пустить нас в ЄС з Бандерою,
– наголошує Магда.

Читайте також: Без адвоката у Європі: як змінюються відносини Польщі та України

За словами Євгена Магди, це гра на перспективу. Польща демонструє наявність стратегічного плану, що вона може претендувати в ЄС на статус одного з лідерів, і для цього в неї є інструменти. Але реалізація цих намірів залежить від багатьох чинників, в тому числі, підкреслює політолог, від взаємовідносин з Україною.

Нагадаємо, 6 липня Дональд Трамп відвідав з офіційним візитом Польщу. Зокрема, президента США пообіцяв розширити енергетичну співпрацю зі Східною Європою, аби регіон більше не був заручником єдиного постачальника енергоносіїв. Крім того, Трамп закликав Росію припинити дестабілізацію України та інших країн, відмовитися від підтримки ворожих режимів у Сирії та Ірані.