Російському президенту Володимиру Путіну варто зайнятися економікою в країні, а не бойовими діями, пише оглядач Гідеон Рахман у своїй статті для The Financial Times.
У моєї подруги з Москви є хороший спосіб опису того, як її співгромадяни ставляться до війни в Україні. Вона називає це "війною телевізора і холодильника". Телевізор підвищує російський "дух" розповідями про велику патріотичну боротьбу з "фашистською" Україною і про інтриги Заходу. Але порожній холодильник знижує бойовий дух,
— пише автор.
Незважаючи на наявність військової переваги, в інших важливих аспектах позиція Москви слабка. Порожні холодильники росіян свідчать про те, що економіка країни перебуває у важкому становищі. Це, в кінцевому рахунку, може вплинути на плани Кремля.
За словами автора статті, Путін проводить паралелі між сьогоднішнім конфліктом і Великою Вітчизняною Війною, маючи на увазі, що люди знову готові пожертвувати багатьма речами, але його надії необгрунтовані.
Звичайно, Росія — не західна демократія і народне невдоволення не здатне вплинути на владу, але російський лідер пам'ятає свою обіцянку вищих стандартів життя для своїх громадян. Крім того, усілякі матеріальні нестатки та ізоляція країни навряд чи виглядають привабливо,
— підкреслив Рахман.
Він також додав, що літні росіяни пам'ятають, що таке Радянський Союз, коли живеш "лише на картоплі". Але молодь навіть не здогадується, що це таке, пише автор статті.
"Є сенс зараз завдати удару по "слабкому" місці Росії — по її економіці, оскільки Путін замість неї займається бойовими діями", — підсумував Рахман. Тому, за його словами, Захід повинен готувати нові санкції, на випадок загострення ситуації.
До слова, у своїй статті у американському виданні The Wall Street Journal колишній редактор International Herald Tribune Джон Вінокур зазначив, що мінські угоди дозволять Росії перекидати танки через український кордон стільки часу, скільки Москві буде потрібно.