Після завершення "антитерористичної операції" Азербайджану, 120 тисяч місцевих жителів заявили про намір покинути Нагірний Карабах. Влада Вірменії готова прийняти карабаських вірмен.

Дивіться також 2-денна війна та швидка капітуляція Вірменії: як Азербайджан повертає Нагірний Карабах

Загинули 170 людей, сотні – постраждали

Станом на 29 вересня відомо вже про 170 загиблих. Останки та речі загиблих перевезуть в Вірменію для проведення експертизи.

Натомість з травмами й опіками ушпиталили сотні осіб.

Омбудсмен регіону Гегам Степанян повідомив, що 105 осіб досі вважаються зниклими. Також додали, що зниклими безвісти вважають багато людей, "які згоріли, і дані відсутні".

Також він зазначив, що стан усіх постраждалих або тяжкий, або вкрай тяжкий.

Що відомо про вибух на заправці в Ханкенді

На заправці в Степанакерті (Ханкенді), що у Нагірному Карабасі, пролунав потужний вибух – відомо, що спалахнула цистерна з паливом на одній з АЗС. Місцеві зазначали, що у цей час там перебувало безліч людей. Вони заправляли авто, щоб покинути Нагірний Карабах.

Попередньо об'єм резервуара, що вибухнув, становить 100 тонн. Очевидці повідомляли про багатьох постраждалих. Їх з опіками доставляли в районні лікарні.

Пожежа у Нагірному Карабасі: дивіться відео

Конфлікт у Нагірному Карабасі: що відомо

  • 19 вересня Азербайджан оголосив про проведення "антитерористичних заходів" у Нагірному Карабасі. Це міжнародно визнана азербайджанська територія, яку Баку не контролював. За підтримки вірменських сил у 90-х там оголосили так звану "Нагірно-Карабаську республіку".
  • Операція завершилася дуже швидко – 20 вересня так звана "влада" заявила, що виведе свої війська з Нагірного Карабаху. Президент Азербайджану заявив про відновлення суверенітету країни.
  • Голови невизнаної республіки зазначили, що понад 120 тисяч етнічних вірмен Нагірного Карабаху виїдуть до Вірменії, оскільки вони не хочуть жити в складі Азербайджану. Всі, хто висловить бажання виїхати, можуть зробити це під супроводом російських "миротворців".