Такого запобіжного заходу вимагали слідчі ФСБ Росії, тож суд задовольнив їх клопотання. А ще сторона обвинувачення просила продовжити арешт, наголошуючи на необхідності отримання результатів експертиз.

Читайте також: Російський суд продовжив арешт українським морякам: коментар адвоката

Захисники моряків, своєю чергою, наголошували, що українці є військовополоненими і мають бути звільнені. Окрім того, сторона захисту заявила, що захоплення моряків було фактом агресії зі сторони Росії.

Українським морякам продовжили арешт: дивіться відео

Так, до 24 липня запобіжний захід продовжили: Сергію Цибізову, Андрію Оприску, Роману Мокряку, Євгену Семидоцькому, Богдану Головашу, Сергію Попову, Володимиру Терещенку, Андрію Шевченку, В'ячеславу Зінченку, Денису Гриценку, Михайлу Власюку та Андрію Драчу, Богдану Небилиці, Юрію Будзилу, Володимиру Лісовому, Юрію Без'язичному, Олегу Мельничуку, Віктору Беспальченку, Владиславу Костішину, Володимиру Варимезі, Сергію Чулібі.

Трьох поранених моряків, Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Василя Сороку залишили під вартою до 26 липня.

Самі полонені моряки не відповідали на жодні запитання, окрім питань про імена, вік та звання. Українці наголошували, що відповідно до третьої Женевської конвенції, вони є військовополоненими.

Зазначимо, що Андрій Шевченко приніс до суду плакат із написом для своєї дружини "Настю, вітаю з днем народження".


Український полонений моряк Андрій Шевченко із плакатом в залі суду// "Радіо Свобода"

Участь у судових засіданнях брала й уповноважена з прав людини Людмила Денісова. Вона заявила, що поранені моряки потребують медичного обстеження. Про це напередодні говорив й адвокат Микола Полозов.

За час перебування під вартою, моряків не лише обмежують у зустрічах з медиками чи відвідувачами, а й не передають листи.

Як українські моряки потрапили в російський полон? 25 листопада 2018 року російські прикордонники протаранили буксир українських військових в Азовському морі, коли ті прямували до порту Маріуполя. Згодом росіяни обстріляли українські кораблі та поранили 3 моряків. Після цього російські прикордонники захопила 2 українські катери "Нікополь" і "Бердянськ", а також – буксир "Яни Капу". Відповідно, росіяни взяли в полон усіх 24 українських моряків-членів екіпажу захоплених суден. Моряків відправили до московських СІЗО та утримують там під вартою, постійно продовжуючи їм терміни арештів. Українці оголосили себе військовополоненими.