Про це повідомили у Сухопутних військах ЗСУ. Там також наголосили, що усі колишні в'язні нині продовжують проходити активну підготовку.

Дивіться також На Буковині людина у формі погрожувала зброєю цивільному: що кажуть в ТЦК

У ЗСУ прокоментували заяви про "втечу в'язнів" з навчального центру

У мережі 25 червня почала поширюватися інформація про нібито втечу з навчального центру колишніх в'язнів, які долучилися до лав ЗСУ. Однак, така інформація не відповідає дійсності.

Всі колишні ув'язнені зараз проходять активну підготовку та готуються до виконання бойових завдань у своїх підрозділах,
– наголосили у Сухопутних військах.

У Сухопутних військах додали, що колишні засуджені, які долучилися до лав ЗСУ, – вмотивовані та патріотично налаштовані. Вже після проходження військового вишколу вони зможуть продемонструвати себе на полі бою та даватимуть гідну відсіч окупантам.

У ЗСУ також вкотре наголосили, що поширення неперевіреної та недостовірної інформації – це підігравання ворожій пропаганді та дискредитація мобілізаційної кампанії.

Що цьому передувало: коротко

  • Нагадаємо, що раніше міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що під час першої хвилі мобілізації колишніх ув'язнених вдасться залучити близько 4 тисяч добровольців до лав ЗСУ. Станом на 17 червня міністр повідомляв, що уже понад 2750 чоловіків були звільнені з українських в'язниць з травня 2024 року.
  • Також законодавство передбачає можливість мобілізації засуджених жінок. Втім, така можливість залишається лише в теорії, адже попиту в Збройних Силах на мобілізацію жінок наразі немає.
  • Напередодні, у травні 2024 року, українська влада ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених. Залучатися до військової служби дозволено тим, кого засудили за нетяжкими статтями. Водночас не будуть мобілізовувати в'язнів, які відбувають покарання за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство, злочини проти основ національної безпеки, а також тяжкі корупційні злочини.