Про це 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Читайте також: Війна на Донбасі: про нові виклики і сценарії розвитку подій

Сурков – агресивний українофоб. Агресивний представник імперської російської позиції. Для нього України не існує. Що Путін, що Сурков не сприймають Україну як націю. Вважають, що це помилка історії і деформація. Через це Путін і Сурков не розуміють і ніколи не зрозуміють Україну. Відповідно, не можуть вибудувати адекватну політику щодо України,
– зауважує Володимир Фесенко.

Водночас, говорить експерт, є натяки на те, що Сурков хоче надалі впливати на ОРДЛО. Підтвердження – масштабні обстріли 18 лютого на фронті бойовиками українських позицій. Навіть у Росії та Кремлі, зазначає Фесенко, не сумніваються, що наступ бойовиків, який провалився, ініційований Сурковим і секретарем ради нацбезпеки Росії Патрушевим. Сурков, переконаний політолог, таким чином хотів востаннє вставити палки в колеса переговорного процесу щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Читайте також: Чи легко експомічник Путіна Сурков здасть свої позиції Козаку: версія політолога

Те, що указ Путіна про звільнення Суркова з'явився в день загострення на Донбасі, пов'язують з тим, що президент РФ був незадоволений ескалацією на фронті. Це заважає грі Путіна із Заходом. Адже саме в цей момент проходило засідання Радбезу ООН, присвячене п'ятиріччю підписання Мінська-2, яке ініціювала сама ж Росія,
– наголошує Фесенко.

Що треба знати про Владислава Суркова?

  • Російський політик, якого називають ідеологом проєкту "Новоросія", який мав у собі анексію південно-східних регіонів України та Криму.
  • Офіцер спецназу ГРУ Генштабу РФ Ігор Гіркін Стрєлков у 2014 році визнавав, що за діями бойовиків і приїжджих росіян на Донбасі стоїть Владислав Сурков.
  • Сурков залишив державну службу "через зміну курсу на українському напрямі", хоча у Кремлі офіційні причини його відставки не назвали.
  • 24 січня Путін призначив колишнього віцепрем'єра Дмитра Козака заступником керівника Адміністрації Президента. Фактично Козак замінив Владислава Суркова.
  • 18 лютого Путін підписав указ про звільнення Владислава Суркова.
  • В інтерв'ю російському виданню "Актуальні коментарі" Сурков наголосив, що "України немає". А «примус силою до братських відносин – єдиний метод, який історично довів ефективність на українському напрямі. Також Сурков заявив, що ОРДЛО ніколи не повернеться під контроль України.