Перший висновок, який можна зробити із послань північнокорейського диктатора світу, полягає в тому, що Кім Чен Ин дурить своїх партнерів із переговорів, заявляючи про "перетворення КНДР у повноцінну ядерну державу", пише Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Читайте також: Це доволі вражаюче, – експерт вказав на ймовірну хитрість КНДР під час запуску ядерної ракети

Видання пояснює, що спочатку Північна Корея запевняла, що використовуватиме ядерну енергію лише в мирних цілях, але зараз стало зрозумілим, "що всі переговори і угоди Пхеньян використовував для того, щоб удосконалювати свій ядерний арсенал", йдеться у публікації.

Водночас, автор статті припускає, що випробування Hwasong-15 є своєрідною пропозицією щодо продовження переговорів.

Той, хто дійсно досяг "цілі", більше не потребує постійного провокування інших і, теоретично, може навіть піти на розумні переговори про вихід із кризи,
– зауважує німецька газета

Проте, під "переговорами" Кім Чен Ин розуміє лише виконання своїх вимог після шантажу з його ж боку, застерігає видання.

Читайте також: Кім Чен Ин не планує класти на стіл переговорів свою "оборонну" систему, – італійське видання

Нагадаємо, 28 листопада стало відомо про те, що КНДР знову запустила балістичну ракету, яка пролетіла над островом Хоккайдо і впала у виключній економічній зоні Японії в Тихому океані. Після цього лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що випробування балістичної ракети стало "історичним досягненням" ракетних сил країни і "символом великої перемоги" корейського народу.

Глава Білого дому відреагував на нове ядерне випробовування, заявивши, що "це ситуація, з якою США впораються".