Запуск ракети став зухвалим викликом, кинутим Кім Чен Ином Дональду Трампу, після того як він оголосив, що КНДР знову внесли у список держав-спонсорів тероризму, пише The New York Times.

Читайте також: Відповідь КНДР: Південна Корея провела масштабні військові навчання

Глава Білого дому відреагував на нове ядерне випробовування, заявивши, що "це ситуація, з якою США впораються". Тим часом міністр оборони США Джим Меттіс висловив стурбованість, зауваживши, що КНДР здійснила технічний прогрес, на що вказує 53-хвилинний політ ракети, яка досягла максимальної висоти у 4,5 тисячі кілометрів і впала в економічній зоні Японії в Тихому океані, зазначає видання.

Це доволі вражаюче, і ґрунтується на тому, що вони (КНДР – "24") вже робили раніше. Це гра м'язами з метою показати США, що Північна Корея продовжує досягати успіхів,
– прокоментував Девід Райт, член "Союзу стурбованих учених".

Однак, на думку вченого, північні корейці для того, щоб збільшити радіус дії ракети, могли зарядити її імітаційною бомбою, яка мала невелику вагу. Тому подолана "Хвасон-15" відстань, хоч і вражає, але не підтверджує існування міжконтинентальної балістичної ракети, здатної нести термоядерну боєголовку, йдеться у статті.

Читайте також: Ядерний удар і не лише: військові експерти пояснили, як КНДР може виграти війну зі США

До слова, лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що випробування балістичної ракети 28 листопада стало "історичним досягненням" ракетних сил країни і "символом великої перемоги" корейського народу.