Сайт "Голос Америки" наводить інтерв’ю з видатним політологом, експертом і борцем за права демократії Девідом Крамером.
Він наголошує, що Мінським угодами приділяється занадто багато уваги. Це була погана угода з самого початку. І вона фактично не діє.
Мінська угода померла ще до того, як висохло чорнило на підписах.
Всі бачили падіння Дебальцевого. Всі зробили вигляд, що цього не було. Хоча це сталося після того, як припинення вогню мало вступити в силу. Цю ситуацію видання вважає дуже показовою.
Інше видання "Рolitico" наголошує на тому, що українські збройні сили, які слабо фінансуються і не мають чисельної переваги перед ворогом, здивували міжнародне співтовариство своїми успіхами і продемонстрували вражаючу рішучість у стриманні військових зусиль Росії.
І це не наше досягнення, ані США, ані ЄС. Тим паче це не досягнення мінських перемовин. Це досягнення тільки українського народу.
Журналіст переконаний, що влада його країни, замість того, щоб розмовляти про мир у Мінську, краще б відреагувала на прохання України про допомогу в посиленні озброєння.
Видання "Рейтерс" наголошує на тому, що мінські домовленості лише сприяють тому, щоб ситуація на Донбасі переросла у "заморожений конфлікт".
Дипломатії за участю Франції та Німеччини не вдалося мати великого впливу. Попередня угода, що була досягнута в білоруській столиці Мінську, включають в себе відведення важкої зброї та припинення режиму вогню, проте обстріли кожного дня продовжуються.
Журналіст зазначає, що таке вибіркове виконання мінських домовленостей замість допомоги Україні лише дає змогу Володимиру Путіну зробити цей конфлікт зручним для нього, тобто заморозити його.
Загалом настрої щодо мінських домовленостей досить скептичні як у вітчизняних аналітиків, так і світової спільноти.
Нагадаємо, сьогодні відбулася чергова зустріч тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі за участю голови ОБСЄ. Проте, наскільки зараз відомо, суттєвих політичних наслідків ця зустріч не мала.
Читайте також: Як світ оцінив нову київську поліцію