Реакція не забарилася. Пес-сапер Патрон, а саме його власники, не давали згоди та ліцензію на використання його образу та історії у цьому мультфільмі.

До теми Це найнебезпечніше, – у ДСНС розповіли, чим окупанти мінують українські території

На офіційній сторінці Патрона попросили не поширювати цей мультик і зауважили, що він засмутив ДСНСників. Оскільки діти, як так полюбляють песика Патрона, можуть копіювати рухи цього псевдосапера.

Моя команда і я не брали участі в розробці сценарію та не затверджували його… Він нівелює всю мою роботу: біля мін танцювати не можна. Вогонь біля мін небезпечний. Біля снарядів та боєприпасів ходити не можна. Біля знаку "Обережно міни!" не можна навіть махати хвостом,
– йдеться в повідомленні.

Патрон закликав виробників мультика зупинитися і зауважив, що це не героїчно, не весело й не круто.

Пес Патрон просить не використовувати його образ без дозволу

Власник Патрона наголосив, що ліцензія та дозвіл на використання образу у випадку пса-сапера дуже важлива. Дозвіл можна легко отримати за контактами, які вказані у шапці профілю офіційної сторінки Патрона в інстаграмі. Це абсолютно безкоштовно.

Я б дуже хотів, щоб в Україні почали цінувати право на використання зображення, імені та історії. Важливо зазначити: я не продаю ліцензію, не займаюсь бізнесом, не отримую дохід. Всі ліцензії видаються безкоштовно з проханням перераховувати частину прибутку на потреби ЗСУ, ДСНС, організації, які займаються тваринками тощо,
– наголосили на офіційній сторінці Патрона.

Творці мультика швидко відреагували на повідомлення

Після розголос творці мультика зв‘язались з власниками Патрона та пояснили, що не мали злого умислу. Вони додали, що видаляють мультик зі своїх сторінок. Песик-сапер закликав зробити те саме тих людей, які його встигли поширити.

Я звертаюсь до всіх пабліків, які вже встигли поширити його у себе: прошу видалити теж. Розумію, що він вже розлетівся, і що багато хто зробив репост. Але якщо хайп вам менше важливий, ніж життя людей – то ви знаєте що робити,
– написали власники Патрона.

Що робити, якщо побачили боєприпас або вибухівку:

  • зателефонуйте на номер рятувальної служби (101) або у відділення поліції (102);
  • попередьте перехожих про можливу небезпеку;
  • обгородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100 метрів);
  • для огородження можете скористатися будь-якими підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо.

До теми – пес Патрон розповів про касетні боєприпаси: дивіться відео