Колеги медійника не сумнівається, що це було саме вбивство журналіста. А світова спільнота реагує жорстко, Президент США вже телефонував до короля Саудівської Аравії.

Читайте також: Турецька поліція обшукала посольство Саудівської Аравії, де востаннє бачили журналіста Хашоггі

"Я щойно говорив з королем Саудівської Аравії, який заперечує, що йому що-небудь відомо про те, що могло статися з "нашим саудівським громадянином", – сказав Президент США Дональд Трамп

Втім така відповідь не влаштовує Сполучені Штати, адже вони – стратегічні економічні партнери. Відтак США вже відправили держсекретаря, щоб розібратись у всьому.

Саудівська Аравія досі заперечує свою причетність до зникнення Хашоггі. Але результати розслідування щоразу вказують на протилежне. Туреччина, на території якої відбулось зникнення, чи точніше вбивство, не бажає залишати поза увагою цей злочин. Хоч у той же час не збирається псувати відносини з сусідами.

Якщо його вбили, то цей злочин не має залишитись безкарним. Але у нас дуже тонка межа із Саудівською Аравією. І знаєте, ми не хочемо її перетинати. Туреччина не хоче псувати відносини з Саудівською Аравією,
– зазначив аналітик із зовнішньої політики в Туреччині Озан Тііт.

Королівство має намір визнати свою відповідальність за вбивство журналіста. На такий крок влада хоче піти, аби уникнути тиску іноземних держав. Адже це може негативно вплинути на економіку Саудівської Аравії. Наприклад, США є стратегічним партнером королівства, зокрема, щодо торгівлі зброєю і нафтою.

Ми не сприймаємо нікого, хто підриває наш авторитет. І ми не хочемо йти за світовими диктатурами, на кшталт Путіна чи Мадуро у Венесуелі. Наші відносини з Саудівською Аравією виходять далеко за торгівлю зброєю. Саудівська Аравія є важливою частиною нашої стратегії на Близькому Сході, проти іранського впливу у регіоні. Але навіть попри це ми не можемо переступити через права людини,
– повідомив сенатор США Марко Рубіо.

Колеги Хашоггі із The Washington Post уже з'ясували, що турецький уряд має докази, які підтверджують, що журналіста вбили у консульстві. Євросоюз закликає до прозорого розслідування справи.

Наразі в Туреччині тривають обшуки у консульстві Саудівської Аравії, а також у будівлі саудівського телеканалу у Стамбулі.

Хто такий Джамал Хашоггі?59-річний саудівський журналіст, який працював у тому числі медіа-радником принца Турки ібн Фейсала, колишнього голови Служби загальної розвідки Саудівської Аравії і екс-посла у Великобританії та США.

У 2017 році Хашоггі вимушено покинув батьківщину і переїхав до Вашингтона, де став писати колонки в The Washington Post. У своїх матеріалах журналіст виступав з різкою критикою влади Саудівської Аравії.
Журналіст таємниче зник 2 жовтня.

Останній раз його бачили біля консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, куди він відправився, щоб оформити необхідні для одруження документи. Його наречена чекала на вулиці.