Минулого місяця Індія досягла історичної віхи, успішно здійснивши м'яку посадку на Місяць, ставши четвертою країною у світі, яка здійснила цей подвиг. Після приземлення посадковий модуль "Вікрам" продемонстрував свої можливості, розгорнувши ровер "Праг'ян".
Читайте на сайті Людиноподібні роботи відправляться на Марс та Місяць
Що сталося з апаратами
Через кілька днів Індійська організація космічних досліджень (ISRO) вирішила перевести посадковий модуль "Вікрам" і ровер "Праг'ян" у сплячий стан, щоб пережити сувору місячну ніч, яка може тривати приблизно два земні тижні, до 22 вересня.
Можливо не все втрачено
ISRO, однак, зберігає обережний оптимізм. У своїй заяві вони стверджують:
Зусилля зі встановлення зв'язку з посадковим апаратом "Вікрам" і ровером "Праг'ян" триватимуть". Центр управління місією прагне відновити контакт до наступного заходу Місяця 30 вересня, сподіваючись на прорив.
Керівник ISRO А.С. Кіран Кумар прокоментував ситуацію, пояснивши: "Доки не увімкнеться передавач на посадковому апараті, ми не матимемо зв'язку. Він повинен повідомити нам, що він живий. Навіть якщо всі інші підсистеми працюють, ми не можемо цього знати".
Хоча виживання в місячну ніч становить значні виклики, були випадки, коли місяцеходи успішно відновлювали роботу після пережитих екстремальних холодів.
Дивіться також На Місяці хочуть побудувати велетенський гіпертелескоп: чому це добре і що передбачає план
Навіть якщо спусковий апарат "Вікрам" і місяцехід "Прагьяан" залишаться без відповіді, Індія все одно може святкувати місію "Чандраян-3" як приголомшливий успіх. Спусковий апарат відіграв ключову роль як "місячний посол Індії" на Місяці, закріпивши присутність країни та її досвід у дослідженні космосу.