Зонд "Чан'е-6", який використовував для зв'язку супутник-ретранслятор "Кецяо-2", здійснив посадку в улоговині Аполлона, розташованій в межах басейну Південний полюс-Айткен. Це місце було ретельно вибрано з огляду на його наукову важливість і сприятливі умови для зв'язку та дистанційного керування.
Дивіться також Магнітні бурі та полярні сяйва повернуться в червні, оскільки сонячні плями розвертаються до нас
Хід місії
- Після успішного приземлення "Чан'е-6" має розпочати дводенну місію зі збору зразків місячного ґрунту. Зонд оснащений буром для вилучення підповерхневих зразків і роботизованою рукою для збору поверхневого матеріалу.
- Хід місії передбачає створення повномасштабної копії місця посадки на основі даних, отриманих "Чан'е-6" в режимі реального часу, що дозволить команді розробити і протестувати точні методи збору зразків і методи контролю обладнання. Такий підхід забезпечує точність і ефективність операцій.
- Зв'язок із зондом "Чан'е-6" забезпечується за допомогою супутника-ретранслятора Queqiao-2, який був запущений заздалегідь. Через перешкоди з боку Місяця, вікна зв'язку на дальньому боці коротші, ніж на ближньому, що дозволяє "Чан'е-6" завершити збір зразків приблизно за 14 годин – значно менше, ніж 22 години, які були доступні для місії "Чан'е-5" на ближньому боці Місяця.
Для максимальної ефективності та економії часу місія "Чан'е-6" була спроектована таким чином, щоб працювати з більшою автономією. Зонд здатний самостійно виконувати команди і робити оцінки, що зменшує потребу в постійній взаємодії з наземним управлінням.
А тим часом Японський зонд SLIM не зміг пережити чергову ніч на Місяці – його місію, ймовірно, завершено
Представники CNSA пояснили, що якщо для місії "Чан'е-5" було потрібно близько 1000 команд, то для більш досконалого "Чан'е-6", як очікується, знадобиться лише близько 400 команд.