Нова послуга стане логічним продовженням попередньої функції на порталі Дія, яка допомогла понад 26 500 парам подати заяву на одруження, обравши дату, формат та місце проведення церемонії, повідомляє 24 Канал.

А тим часом Очільник Мінцифри розповів, скільки заробили українці на купівлі військових облігацій у Дії

Михайло Федоров, віце-прем'єр-міністр з питань інновацій, освіти, науки та розвитку технологій України, а також міністр цифрової трансформації, представив цю нову послугу на заході Diia in Zurich. За його словами, наразі міністерство набирає бета-тестерів для онлайн-сервісу одруження в застосунку Дія.

Ця послуга буде особливо корисною для пар, які живуть на відстані, та військовослужбовців. Жодна інша країна не пропонує подібного досвіду одруження онлайн, що робить нашу ініціативу унікальним кейсом у світовому масштабі,
– наголосив Федоров.

Як це працюватиме?

У коментарі 24 Каналу в Мінцифри розповіли, що процес укладення шлюбу через Дію розроблений таким чином, щоб бути простим та ефективним.

  1. Парам потрібно буде подати заяву на реєстрацію шлюбу через застосунок.
  2. Після цього система запропонує доступну дату для проведення церемонії, яка має бути не пізніше, ніж через п'ять днів після подачі заяви.
  3. В обрану дату працівник електронного РАЦСу з підрозділу, створеного Міністерством юстиції для надання цифрових послуг, проведе церемонію одруження за допомогою відеозв'язку.
  4. Після церемонії наречені засвідчать свій актовий запис про шлюб електронним підписом у застосунку Дія, а свідоцтво про шлюб згодом буде доступне серед цифрових документів.

Тестування послуги вже стартувало

Бета-версія онлайн-реєстрації шлюбу в Дії вже розпочалася. Цей тестовий період дає змогу українцям, які беруть участь у випробуванні послуги, офіційно реєструвати шлюб онлайн.

Після завершення бета-тестування всі повнолітні українці, які мають доступ до Дії, зможуть скористатися цією інноваційною послугою та одружитися онлайн.

Дивіться також Ажіотаж – штучний: у Дії звернулися до українців стосовно витягів про несудимість

Нові послуги в Дії

  • Нагадаємо, що на початку року в застосунку Дія стали доступними освітні документи українців, такі як: дипломи, атестати та свідоцтва.
  • Також майбутні учасники національного мультитесту у 2024 році отримали змогу зареєструватися на тестування через застосунок Дія.
  • Крім того, нещодавно Рада проголосувала за законопроєкт, який дає змогу реалізувати розмитнення автомобілів у застосунку Дія. У Мінцифри зазначили, що увесь процес розмитнення відбуватиметься онлайн та триватиме не більше, як годину.