Розширення Всесвіту, за яким спостерігав астроном Едвін Габбл, демонструє, що галактики віддаляються одна від одної зі швидкістю, пропорційною їхній відстані. Для розрахунку цієї швидкості вчені покладаються на постійну Габбла-Леметра, фундаментальний параметр космології.
Читайте на сайті Астрономи відкрили ідеальну зоряну систему в нашій галактиці
Загадкові розбіжності
Нещодавні спостереження виявили розбіжність у значеннях постійної Габбла при вивченні віддалених регіонів і ближчих небесних тіл, таких як наднові. У віддалених регіонах швидкість вимірюється на рівні 244 000 кілометрів на мегапарсек, тоді як ближче до Землі вона становить майже 264 000 км/год на 1 Мпк відстані.
Альтернативна теорія гравітації
Дослідники з Боннського університету та Університету Сент-Ендрюса припускають, що розташування Землі в області матерії з низькою щільністю, оточеній бульбашкою з більш високою щільністю, може пояснити спостережувані розбіжності. Гравітаційні сили цієї оболонки впливають на галактики, змушуючи їх рухатися швидше, ніж очікувалося*.
Дивіться також Китайський марсохід виявив загадкові підземні структури на Марсі
Астрономи зі Сполучених Штатів проводили спостереження, змінюючи траєкторію світла від далекої наднової зорі до Землі. Це дозволило їм обчислити нове значення постійної Габбла, що дає змогу по-новому поглянути на розширення Всесвіту. Майбутні подібні спостереження обіцяють розгадати причини існуючих розбіжностей в оцінці цього важливого космологічного показника.