NASA оприлюднило неймовірний знімок "космічного ока": фото

1821 Читать новость на русском
NGC 3918 у сузір'ї Центавр / NASA

Аерокосмічне агентство NASA опублікувало знімок планетарної туманності NGC 3918 у сузір'ї Центавр. Цей об'єкт знаходиться на на відстані приблизно 4 900 світових років від нашої планети. Відзначимо, що туманність нагадує гігантське "космічне око".

Про це повідомляється на офіційному сайті NASA.

Читайте також: Як відчути себе астронавтом: NASA випустило додаток для селфі

NGC 3918 є прикладом смерті червоного гіганта і появою білого карлика. Після того як термоядерне горіння водню в надрах зірки закінчується, зміни у внутрішній структурі призводять до її розширення і перетворення в червоного гіганта. Після цього відбувається стиснення, в ході якого зовнішні шари оболонки світила викидаються в простір у вигляді гігантських хмар пилу і газу. В результаті, формується білий карлик.

Відзначимо, що оприлюднений знімок переданий з борту орбітального телескопа Hubble. Зображення отримане інструментом Wide Field and Planetary Camera 2. Фото представляє собою композицію знімків, отриманих у видимій і ближній інфрачервоній частинах спектра.

Що таке планетарна туманність? Це швидкоминуче за астрономічними мірками явище, яке триває всього кілька десятків тисяч років. Астрономічний об'єкт, що складається з іонізованої газової оболонки й центральної зорі – гарячого білого карлика, що збуджує світіння туманності.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук