Президент теж заявив, що справа Тимошенко — "прикрий випадок", який заважає євроінтеграції. Мовляв, що поробиш — суд є незалежним, а законодавство - недосконалим. Пообіцяв ситуацію виправляти, однак міжнародну спільноту така відповідь поки що не задовольняє.

І не тільки міжнародну - опозиція після судового рішення збирається на всеукраїнські акції протесту, а соціологічні дослідження показують, що громадськість все більш негативно оцінює дії влади.

Робочий тиждень Янукович розпочав з того, що запевнив Європу у надійному транзиті газу з Росії протягом найближчої зими.

Напередодні оголошення вироку він заявив, що справа Тимошенко його зовсім не хвилює. Перш за все Президента цікавить налагодження відносин з Росією на рівні газових угод.

Разом з тим, 11 жовтня Глава держави прокоментував рішення Печерського районного суду:

Серед шквалу критики від європейських лідерів щодо справи Тимошенко виникали заяви, що це "політична катастрофа" для відносин між Україною та ЄС.

Депутат Європейського парламенту Марек Сівець заявив, що Янукович має у Брюсселі відповісти на запитання про Тимошенко. Однак не всі депутати підтримують його думку. Частина парламентарів закликає відмінити заплановані візити Глави держави до Європи.

Разом з тим, коли планується поїздка Президента у Європу - невідомо. МЗС каже, що одразу після завершення переговорів про асоціацію. Точну дату вони узгоджують з європейськими чиновниками.

Також, не розуміє за що Тимошенко отримала сім років ув’язнення прем'єр-міністр РФ Володимир Путін. Такий вирок він назвав небезпечним та контрпродуктивним.

Тим часом, в Україні опозиційні сили заявили, що 11 жовтня "стрімко наблизило кінець режиму Януковича".

12 жовтня Арсеній Яценюк заявив, що його політична сила ініціює всеукраїнську акцію "Україна проти Януковича!", під час якої збиратимуть підписи проти Президента, щоб в подальшому провести імпічмент. Також, лідер "Фронту змін" вважає, що з вироком Тимошенко репутація України серйозно заплямована.

Наступного дня Віктор Янукович поїхав з робочим візитом на Хмельниччину. Щоб не турбувати Президента Кам'янець-Подільський суд заборонив проводити масові акції у місті. Разом з тим, Хмельницький осередок "Батьківщини" планував у цей час провести мітинги на підтримку Юлії Тимошенко.

Під час поїздки Президент урочисто відкрив нову виробничу лінію на ВАТ "Подільський цемент", відвідав Кам'янець-Подільський замок та спрогнозував ріст ВВП у 2012 році на 6%.

14 жовтня ЗМІ поширили статтю лондонського видання The Times, в якій Януковича назвали "недалекою посередністю із числа тих, хто в радянських державах-сателітах були покірними главами урядів". Разом з тим, Юлію Тимошенко теж назвали "не видатним діячем".

Того ж дня лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок прокоментував вирок Тимошенко. На його думку, якщо Тимошенко засудили за "газові угоди", то Президент має відповісти за "харківські".

У п'ятницю "Українське демократичне коло" поширило результати соціологічного дослідження, зробленого на замовлення Інституту політики. Згідно опитування, 74,2% громадян вважають, що в цілому все, що відбувається на сьогоднішній день в Україні, йде у неправильному напрямі. Не змогли визначитись 14% опитаних, а 11,8% вважають позитивним рух України.

15 жовтня видання "Дзеркало тижня" висловило думку, що Віктор Янукович та його оточення переконують Європу у тому, що справою Тимошенко Україна намагається вплинути на Росію.

За інформацією видання, довівши в суді перевищення повноважень Юлією Тимошенко при укладанні газових угод з Росією у 2009 році, можна звертатися в міжнародні інстанції для їх оскарження або розірвання.

На завершенні тижня Міністерство закордонних справ поширило позитивні висновки Венеціанської комісії щодо змін у закон про судоустрій в Україні, які ініціював Президент.