Хронологія основних подій:
У січні 2009 року прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко включилась у переговори української сторони ("Нафтогаз") із російським "Газпромом" та прем'єром РФ Володимиром Путіним. У Москві були підписані так звані "газові угоди 2009", за якими базова ціна на газ становила вже 450 доларів за тис. кубометрів. Попередня ціна була 195 доларів за тис. кубометрів. На думку експертів, ці угоди принесуть 12-14 млрд. доларів збитків українській економіці.
24 червня 2011 року розпочався суд в так званій "газовій справі" Тимошенко за звинуваченням в перевищенні влади та службових повноважень під час укладання газових контрактів з Росією (2009 року).
5 серпня 2011 року Юлію Тимошенко було заарештовано ухвалою судді Родіона Кірєєва. Тимошенко помістили у Лук'янівське СІЗО.
11 жовтня 2011 року Печерський районний суд визнав Юлію Тимошенко винною у так званій "газовій справі". Тимошенко було засуджено до 7 років в'язниці із забороною займати державні посади протягом 3 років після завершення терміну ув'язнення.
13 жовтня 2011 року проти екс-прем'єра України Юлії Тимошенко порушили нову кримінальну справу за покладання боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" на бюджет України.
Слідство звинувачує Юлію Тимошенко в тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405 мільйонів 500 тисяч доларів на державний бюджет України.
18 листопада стало відомо, що у Тимошенко проблеми із спиною. Її прихильники заявили про гематоми на спині. Представники ГПУ, СІЗО та МОЗ у свою чергу повідомили, що особливих проблем у Тимошенко немає і вона може ходити. Згодом Тимошенко пройшла медогляд поза межами СІЗО.
21 листопада уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова відвідала Тимошенко та заявила про важкий стан екс-прем'єра.
26 листопада комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг заявив, що арешт екс-прем’єра Юлії Тимошенко до винесення їй вироку — безпідставний.
27 листопада президент Європейського парламенту Єжи Бузек написав на своїй фан-сторінці в мережі Facebook, що Юлія Тимошенко не повинна сидіти у тюрмі.
28 листопада під час зустрічі Віктора Януковича із польським колегою Броніславом Коморовським Президент України запевнив, що умови перебування Тимошенко у СІЗО і медична допомога будуть на європейському рівні.
Київський апеляційний суд проведе 1 грудня попередній розгляд апеляції екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко на вирок у газовій справі.
1 грудня адвокат Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк заявив, що Юлія Тимошенко потребує оперативного медичного втручання.
1 грудня Апеляційний суд Києва відмовив Тимошенко у зміні запобіжного заходу у вигляді арешту і залишив її під вартою.
2 грудня екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко відмовилася здати кров медикам Лук’янівського СІЗО Києва для лабораторного аналізу.
6 грудня фракція БЮТ заблокувала трибуну та президію Верховної Ради. Депутати вимагали декриміналізацію статті Тимошенко та покращення умов її перебування у СІЗО та медичної допомоги.
7 грудня у резолюції Європейської народної партії було заявлено, що Юлію Тимошенко повинні оглянути європейські лікарі.
8 грудня Шевченківський райсуд Києва вирішив проводити засідання у справі стосовно колишньої компанії Тимошенко, "Єдині енергетичні системи", в Лук’янівському СІЗО. Тимошенко заарештували вдруге.
Суд задовольнив подання слідчого СБУ про обрання щодо вже заарештованої раніше екс-прем’єра Юлії Тимошенко запобіжного заходу у вигляді арешту на 2 місяці у зв’язку з розслідуванням справи корпорації ЄЕСУ.
8 грудня Президент України Віктор Янукович заявив, що не побажав би нікому бути на місці Тимошенко.
9 грудня комісія з фахівців Міністерства охорони здоров'я та лікарів Київського СІЗО вивчила медичну документацію щодо здоров'я Тимошенко і заявила, що екс-прем'єр не потребує оперування.
12 грудня верховний комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле відвідав у Лук’янівському СІЗО засуджену до семи років ув’язнення екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко.
13 грудня захист Тимошенко оскаржив постанову Шевченківського райсуду Києва про обрання для неї запобіжного заходу у вигляді арешту у справі корпорації "Єдині енергетичні системи".
13 грудня в Апеляційному суді не схвалили відвід головуючої судді.
13 грудня Віктор Янукович підписав закон про декриміналізацію економічних злочинів без статті Тимошенко.
14 грудня Апеляційний суд Києва не знайшов підстав для звільнення з-під варти екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.
14 грудня в Інтернеті з’явилось відео з комісією МОЗ у камері Тимошенко.
15 грудня Президент України Віктор Янукович заявив, що як і раніше питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко є "гострим" на шляху до підготовки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
15 грудня Апеляційний суд Києва оголосив перерву в розгляді апеляції на постанову Шевченківського суду Києва про арешт екс-прем'єра Юлії Тимошенко у справі ЄЕСУ до 21 грудня у зв'язку з тим, що підсудну не доставили в суд.
16 грудня стало відомо, що Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу Юлії Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності.
22 грудня український парламент відмовився від включення до порядку денного питання про декриміналізацію 365 статті Кримінального кодексу України, за якою засудили екс-прем’єра Юлію Тимошенко.
23 грудня Апеляційний суд Києва залишив у силі вирок Печерського райсуду, за яким екс-прем’єр України Юлія Тимошенко засуджена на 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні "газових контрактів" з Росією в 2009 році.
26 грудня Сергій Власенко заявив, що захист екс-прем`єра сподівається оскаржити рішення Апеляційного суду на вирок Юлії Тимошенко у європейському суді з прав людини, оминувши касаційну інстанцію в Україні.
30 грудня Юлію Тимошенко етапували із Лук’янівського СІЗО у Києві в Качанівську колонію у Харківській області.
Цього ж дня Європейський Союз вчергове висловив занепокоєння у зв'язку зі справою Тимошенко та закликав дотримуватись міжнародних стандартів у прийнятті рішень щодо умов утримання екс-прем'єра.
1 січня Телеканал новин "24" підвів річні підсумки у "справі Тимошенко".
5 січня Харківський окружний адміністративний суд заборонив членам партії "Батьківщина" 5–6 січня встановлювати намети і проводити пікетування Качанівської колонії, в яку етапували екс-прем’єра Юлію Тимошенко.