Раніше Японія обіцяла надати США ракети для комплексу Patriot, їх можуть передати Україні. Неоголошений візит очільниці МЗС Японії привернув увагу ЗМІ з кількох причин. 24 Канал розкаже детальніше.

Дивіться також Посол Великої Британії скупався у Дніпрі на Водохреще та показав це на відео

Йоко Камікава приїхала в Україну рано-вранці 7 січня потягом із Польщі. Вона відвідала Бучу та Ірпінь. Посольство Японії в Україні опублікувало відео у соцмережі Х, де японська міністерка схиляється перед меморіалом жертвам російської окупації у кількох довгих поклонах та ставить лампадку. Посольство запевняє, що Японія продовжить підтримувати нашу державу.

На жаль, через оголошення повітряної тривоги Камікава була змушена давати брифінг у підвалі. У Києві 7 січня тривога лунала двічі, вочевидь, мова саме про другу, коли для столиці була балістична загроза.

У мережі помітили, що на стіні за спинами Йоко Камікави та Дмитра Кулеби є напис "Під напругою! Небезпечно для життя!" Його добре видно на фото.

Йоко Камікава і Дмитро Кулеба дають брифінг у підвалі під час тривоги: фото

  • На сайті МЗС Японії ідеться про те, що в рамках нещодавно оголошеної додаткової підтримки Японія внесе близько 37 мільйонів доларів до трастового фонду НАТО і надасть таке обладнання, як системи виявлення безпілотних літальних апаратів.
  • Іще Японія надасть п'ять мобільних газотурбінних генераторів, які мають допомогти 5 мільйонам людей, а також перевезе сім великих трансформаторів.
  • Очільники зовнішньополітичних відомств планують підготувати спільну конференцію щодо відновлення України. Вона має відбутися 19 лютого в Токіо.
  • Також країна прагне підтримувати в Україні медичну галузь, захищати жертв гендерного насильства та розвивати мережу притулків для жінок і дітей.

Він назвав засоби ППО однією з нагальних потреб. За його словами, брифінг у підвалі якраз і демонструє необхідність захистити небо над Україною.

Головна російська військова стратегія полягає в такому: якщо ти не можеш щось захопити, ти маєш це повністю знищити. Вони не можуть нас захопити, тому намагаються знищити. Але і це Росії не вдасться завдяки підтримці у зміцненні засобів ППО, яку ми відчуваємо з боку партнерів, що надсилають нам і нові системи ППО, і ракети до них,
– висловився він.

Іще говорили про те, що активи росіян слід використати на благо України.

Увечері 7 січня президент України висловився про відносини з Японією.

Один із найкращих наших міжнародних результатів – відносини саме з Японією,
– написав він.

За словами Зеленського, ця країна – дуже важливий та міцний партнер України. Президент відзначив безпекову допомогу, сильне лідерство в "Групі семи" та загалом у міжнародній політиці, економічну підтримку й гуманітарне посилення України.

Із міністеркою закордонних справ Японії зустрівся і Денис Шмигаль. Говорили про підтримку Формули миру, реалізацію реформ, співпраці у сферах інфраструктури, цифровій та атомній галузях, підготовку до Конференції відновлення в Токіо.

У планах – розмістити в Україні виробництва провідних японських компаній і залучити якнайбільше приватних японських компаній до відбудови України.

"Подякував Японії за всебічну підтримку, а також вагому гуманітарну та фінансову допомогу. Зокрема, за рішення Японії виділити 1 мільярд доларів на забезпечення гуманітарних проєктів і відбудову з готовністю збільшити цю суму до 4,5 мільярда доларів через механізми міжнародних інституцій", – указав Шмигаль.