Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Трамп міркує як бізнесмен: якщо від чогось відмовлятися або йти на поступки, то що Росія запропонує натомість? Він торгуватиметься і пропонуватиме різні зустрічні варіанти. Трамп не скаже просто Путіну: давайте дружити. Накопичилося багато проблем і він буде чекати пропозицій. Ніяких подарунків ніхто нікому робити не буде,
– вважає Фесенко.
Серед таких проблем – ситуація з Іраном, де у США можуть бути серйозні протиріччя з Росією, врегулювання конфлікту в Сирії, взаємовідносини з Китаєм. На думку політолога, Трамп не обмежиться переговорами щодо скорочення Росією ядерного потенціалу.
"Ось візьміть програму НАТО протиракетної оборони, яка дуже хвилює Росію. Але і США можуть сказати про те, що Москва розмістила ракетні комплекси "Іскандер" у Калінінградській області, активно мілітаризує Крим, тож треба робити якісь кроки щодо демілітаризації. США будуть пропонувати Росії зменшити присутність ядерної зброї на кордоні з НАТО", – зазначає Фесенко.
Трамп і Путін, вважає експерт, у комплексі розглядатимуть і ситуацію на Близькому Сході, і програми, пов'язані зі створенням системи протиракетної оборони. Але і Москва наполягатиме на тому, щоб НАТО зменшило свою присутність у країнах Балтії.
Тут вже питання до країн Балтії, які дуже побоюються Росії. Їм потрібні гарантії безпеки. Відповідно, Кремль повинен відвести військовий контингент від країн Балтії. Тут дуже багато непростих питань, і не треба чекати швидких результатів,
– наголосив Володимир Фесенко.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп в інтерв'ю британській газеті Times заявив, що готовий запропонувати президенту Росії Володимиру Путіну зняття санкцій в обмін на скорочення ядерних арсеналів.