Що сказав Зеленський про розмову з Трампом?

Читайте також: Зеленський розповів, чи буде Україна розслідувати втручання у вибори США

Президентові України ставили багато запитань про те, чи не Тиснув на нього Трамп у розмові, чи не вважає Зеленський розмову з президентом США спробою дати хабар, чи прийнятною він вважав риторику Трампа. Зеленський будь-який тиск та корупцію зі сторони Трампа заперечив.

Як відреагував Трамп?

"Президент України Володимир Зеленський заявив журналістам у четвер, що його суперечливий липневий телефонний дзвінок з президентом Трампом не передбачав хабарництва, шантажу чи ділової боротьби, як стверджують налаштовані на імпічмент демократи", – навів Трамп цитату про пресмарафон із сайту Fox News.

Це має негайно припинити розмови про імпічмент,
– наголосив президент США.

Чому виникли питання про ймовірний тиск Трампа на Зеленського? Влітку під час телефонної Трамп нібито пообіцяв Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma. До неї причетний син головного конкурента Трампа на наступних президентських виборах Джо Байдена – Гантер.

Згодом Білий дім опублікував стенограму розмови президентів. Її текст свідчить, що Трамп таки говорив Зеленському, що "було б добре", якби той вивчив справу Байдена. Через це у США спалахнув скандал і в Палаті представників Конгресу дали старт формальній процедурі імпічменту Трампа.