Українське законодавство також не порушували, про це сказав глава держави під час пресмарафону у Києві 10 жовтня.

Знайте більше: Завжди говорю те, що думаю: Зеленський не збирається вибачатися перед Меркель

Так Зеленський відповів на запитання американського журналіста про ймовірну корупційну складому в розмові.

У цьому випадку я думаю, це не було корупцією. ... Я сказав, що ми не корумповані (в частині розслідування Burisma – 24 канал), що ми відкриті для розслідування всіх справ, і ми будемо це робити за законом,
– додав він.

Водночас глава держави підкреслив, що якщо він коментуватиме розмови із Трампом, то це буде втручанням.

"Втручанням (24 канал) в вашу американськузаконодавчу систему, втручання у ваші майбутні вибори, а значить, буде втручання у виборчий процес, який через мене стане непрозорим і залежним", – сказав Зеленський.

На запитання про те, чи в словах і діях Трампа було корупційне підґрунтя, глава Зеленський сказав: "Не повинен оцінювати дії іншого президента".

Його дії регулюються законодавством іншої незалежної країни ... Я не хочу коментувати законність дій президента іншої країни,
– зазначив Зеленський.

Глава держави також наголосив, що "не відчував тиску і впливу".

Дональд Трамп відкрито закликав Китай і Україну почати розслідування стосовно одного з його політичних суперників на виборах у 2020 році Джо Байдена.

Чому Трампа звинувачують у тиску на Зеленського?

  • Під час телефонної розмови, яка відбулась 25 липня 2019 року, з українським президентом Трамп нібито пообіцяв Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma.
  • До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Гантер. Більше про те, що це за скандальна компанія, читайте тут.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови, що відбулася два місяці раніше. Повний текст українською мовою (переклад 24 каналу) – читайте тут. Її текст засвідчує: Трамп таки говорив Зеленському, що "було б добре", якби той вивчив справу Байдена.
  • Цей скандал не минув без наслідків – саме через нього у Палаті представників Конгресу оголошено початок формальної процедури імпічменту президента США.