Як повідомляє видання Associated Press Трамп пояснив своє рішення тим, що цей договір суперечить другій поправці до конституції США, яка гарантує право громадян на носіння та зберігання зброї.
Читайте також: Трамп має намір підписати ядерну угоду за участю Росії та Китаю
"Я не допущу, щоб іноземні бюрократи обмежували дію другої поправки", – заявив він.
Президент нагадав, що угода про торгівлю зброєю у 2013 році підписав його попередник Барак Обама. Після цього вона була передана на ратифікацію до сенату, і ця процедура не завершена досі. Трамп пообіцяв, що при його адміністрації вона і не завершиться.
Реакція ООН
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш прокоментував заяву американського лідера вихід із Міжнародного договору про торгівлю зброєю.
Договір про торгівлю зброєю є єдиним глобальним інструментом, спрямованим на підвищення прозорості та підзвітності в міжнародній торгівлі зброєю. Це знакове досягнення в зусиллях щодо забезпечення відповідальності за міжнародні постачання зброї,
– наголосив Гутерреш.
Він також зазначив, що даний договір особливо важливий зараз, коли спостерігається зростання міжнародної напруженості та відновлення інтересу до розширення і модернізації арсеналів.
Про який договір йдеться?Текст Міжнародного договору про торгівлю зброєю було затверджено на засіданні Генасамблеї ООН у 2013 році. Проект підтримали 154 з 193 країн – членів ООН, понад 130 держав підписали угоду. Документ покликаний врегулювати міжнародну торгівлю озброєннями, починаючи від стрілецької зброї і закінчуючи танками, літаками і кораблями.