Те, що президент США перед допитом у спецпрокурора Роберта Мюллера вирішив замінити свого головного юриста Тая Кобба на Флуда, свідчить про хвилювання Трампа щодо справи про "російське втручання", пише El Pais.

Читайте також: Лікар Трампа зробив зізнання щодо довідки про здоров'я президента США

Як зазначається, Флуд був консультантом Білла Клінтона у процесі імпічменту в кінці 1990-х років, який розпочали після сексуального скандалу з Монікою Левінські та наступних судових розглядів, що стали підставою для звинувачень Клінтона у брехливих свідченнях і перешкоджанні правосуддю. Пізніше Флуд також був юридичним радником президента Джорджа Буша-молодшого.

Видання зауважує, що, за словами прес-секретаря Білого дому Сари Сандерс, Тай Кобб "добровільно вийшов на пенсію", однак насправді його неодноразово критикували за надто активну співпрацю із Мюллером.

Повідомлення про те, що Трамп вирішив найняти нового адвоката з'явилися після появи інформації про те, що спеціальний прокурор Роберт Мюллер погрозив юридичним представникам президента США викликом у суд їхнього клієнта для надання свідчень у разі, якщо він не піде на це добровільно. Проте Трамп таки погодився зустрітися з Мюллером, незважаючи на відмовляння своїх адвокатів.

Деякі говорили про можливе інтерв'ю (Трампа з Мюллером – "24") тривалістю 12 годин. Якщо про це зайде мова, то вона (зустріч – "24") не відбудеться. Це буде дві-три години максимум і вузьке коло питань,
– висловився про потенційний допит Трампа його колишній адвокат Рудольф Джуліані.

Читайте також: "Полювання на відьом": Трамп відреагував на запитання ЗМІ щодо пліток про його змову з Росією

Нагадаємо, комітет розвідки США не знайшов жодних доказів того, що президентська кампанія Дональда Трампа у 2016 році мала зв’язки із Росією. Проте представники Демократичної партії, що перебувають в опозиції до Трампа, з таким висновком не згідні.

Із чого розпочалося "російське розслідування"? Підставою для нього стала кібератака на Національний комітет Демократичної партії США, внаслідок якої у відкритий доступ потрапили тисячі листів працівників штабу Гілларі Клінтон. Розвідка США з'ясувала, що злом здійснили два угруповання російських хакерів – Cozy Bear і Fancy Bear. Приводом для розширення "російського розслідування" стало досьє на чинного президента Америки, зібране колишнім офіцером британської розвідки Крістофером Стілом протягом 2015-2016 років, та викриття численних контактів членів передвиборчого штабу Дональда Трампа із російськими чиновниками. Розслідування ведеться Міністерством юстиції США та спецпрокурорм Робертом Мюллером з метою з'ясувати, чи не сприяла Росія обранню Трампа.