“Третій рівень санкцій – це найбільше, чого боялися і про що відверто говорили радники Путіна, це секторальні санкції. Це вже не проти окремих підприємств, а це цілі сектори, такі як, наприклад, енергетичний, фінансовий”, - сказав Рибачук в ефірі телеканалу новин “24”.

“У Лондоні всі менеджери, які працювали по російському напрямі, ще задовго до дати санкцій (декілька тижнів тому) уже отримали рішення від свого керівництва не проводити жодних операцій на російському ринку”, - розповів експерт.

Він пояснив як діють санкції, на прикладі російського газового монополіста “Газпром”.

Той же “Газпром”. Він з одного боку такий великий, а з іншого – він живе в борг. І якщо у нього зникає можливість виходити на ринки і весь час поповнювати кредитну лінію – то зараз гроші перестають поступати в Росію,
- зазначив екс-віце-прем’єр.

На його думку, економіка Європи не постраждає від цих санкцій, бо економіку Росії можна прирівняти до “маленької Бельгії” порівняно з європейським ринком.

Нагадаємо, вчора Рада ЄС на рівні постійних представників досягла попередньої домовленості про введення секторальних санкцій щодо Росії у зв'язку з ситуацією в Україні. Нові економічні санкції Євросоюзу проти РФ повинні бути опубліковані 31 липня і вступити в силу на наступний день, тобто 1 серпня.

Сьогодні Рада Євросоюзу офіційно розширила список осіб, щодо яких вводяться персональні санкції через ситуацію в Україні. Відтепер кількість фізичних осіб, проти яких запроваджені санкції ЄС – 95, а юридичних – 23.