Голова Комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що наразі юридичного підґрунтя для проведення повторних виборів немає. Втім, на його думку, зробити це в межах округу було б найкращим виходом із ситуації.

Читайте також Я впевнений, що він переміг, – Зеленський про Вірастюка

Якими є шанси на апеляцію

За словами Кошеля, у цій ситуації виникають запитання до Центральної виборчої комісії, адже вона не врахувала рішення Верховного Суду, який припускав можливість проведення повторних виборів на 6 дільницях.

Голова КВУ також зазначив, що шанси на апеляцію рішення є незначними, адже Верховний Суд спробує проявити свою позицію.

Це дуже ганебна історія, яка має багато складових,
– наголосив Кошель.

Кошель заявив, що згідно з результатами паралельного підрахунку голосів політсил "Свобода" та "За майбутнє", Василь Вірастюк отримав 2 місце. Зважаючи на це, називати його переможцем виборів можна достатньо умовно.

До теми Що робити далі – ЦВК не має відповіді, – Айвазовська про підсумки довиборів на 87-му окрузі

Кошель прокоментував рішення Верховного Суду щодо Вірастюка: дивіться відео

Що цьому передувало

  • На Прикарпатті 28 березня відбулись вибори на окрузі №87. Основними претендентами на місце у Верховну Раду були Олександр Шевченко від "За майбутнє", Василь Вірастюк від "Слуги народу" та Руслан Кошулинській від "Свободи".
  • Під час підрахунку голосів були численні скандали – у протоколах виявили помилки.
  • Вже 3 квітня результати підрахунку голосів визнали недійсними на кількох дільницях.
  • Центральна виборча комісія 22 квітня визнала Василя Вірастюка офіційним переможцем виборів. Він набрав 31,25% голосів виборців, а Олександр Шевченко – 29,69%.
  • Верховний Суд 24 травня вдруге скасував протокол ЦВК про результати довиборів в окрузі №87 на Прикарпатті. Визнання Вірастюка обраним нардепом визнали недійсним.