Вона сказала, що карантин запроваджують, аби не було колапсу медичної системи і хаосу в країнах. Однак Україна це робить "по-особливому".
До теми На евакуацію з Німеччини та Туреччини чекають 1392 українці
"Ми запроваджуємо (карантин – 24 канал) синхронно з Європою. Я листуюся зі своїми колегами з різних країн: Нідерланди, Швеція, Польща, Словаччина, Австрія – скрізь використовують методи батога і пряника. В нас наразі лише батіг. Пряник ми побачили сьогодні у законі, який позбавив великий бізнес від земельного податку і податку на нерухомість. Також ЄСВ для ФОПів. Це всі пряники", – зауважила Даниленко.
Вона додала, що проблема у відсутності різних соціальних програм. До прикладу, для літніх людей.
Запитання до влади, як вона використала ті 2,5 місяці (час, коли в Україні ще не було випадків зараження коронавірусом – 24 канал) – риторичні. Вони зависли в повітрі, адже ми не знаємо, чи забезпечила нас держава масками, апаратами штучної вентиляції легенів та іншим,
– ствердила Даниленко.
Що відомо про карантин в Україні?Попередньо відомо, що він має тривати до 3 квітня. На цей період обмежили рух громадського транспорту, залізничне і авіаційне сполучення як всередині так і зовні країни.
Також обмеження стосуються роботи торговельних центрів, спортивних залів, кафе і ресторанів. Вони повинні бути закритими. Та, попри це, дозволяється приготування їжі на виніс.