У заяві зазначено, що прокурорів змінили "у зв'язку з винятковою складністю провадження". Однак такої підстави у Кримінально-процесуальному кодексі немає. Про це повідомили у Центрі протидії корупції.

Читайте також Венедіктова увійшла до складу прокурорів групи "Приват": що відомо

У ЦПК розповіли, що через дії генпрокурорки звернуться із заявою до Державного бюро розслідувань. За даними організації, у діях Венедіктової є ознаки втручання в діяльність працівника правоохоронного органу.

КПК дозволяє змінювати прокурорів у справі через хворобу, звільнення, з причини, яке унеможливлює участь прокурора у справі, або ж якщо прокурор працює неефективно,
– мовиться у повідомленні.

Представники Центру протидії корупції нагадали, що прокурори вже мали намір вручити підписану підозру у справі Татарова.

До теми Справа на 20 мільярдів: на Львівщині прикрили велику мережу відмивання грошей

Як зазначили у ЦПК, зміна прокурорів є "грубим втручанням" у роботу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро.

Також в організації припустили, що справа Татарова може "розвалитися" у суді. Причиною є те, що рішення про зміну прокурорів поставить під сумнів законність усього розслідування.

"На цьому цілком зможе "грати" Татаров", – повідомили у ЦПК.

Справа Татарова: коротко

  • Раніше у ЗМІ повідомляли, що антикорупційні органи розслідують можливу причетність Татарова до фальсифікації експертизи у справі про заволодіння майном Нацгвардії. Зокрема, мовиться про 81 мільйон гривень.
  • Ще один фігурант справи – столичний забудовник Максим Микитась. Він заявив, що Татаров домовився про написання позитивної експертизи на користь приватної компанії-забудовника.
  • НАБУ та САП 2 грудня 2020 року планували вручити підозру Олегу Татарову. Однак генпрокурорка замінила процесуальних керівників у справі, тому цього не відбулося.