Про це 24 каналу сказав колишній заступник начальника ВМС України Андрій Риженко. І нагадав, що коли почалась повномасштабна війна, то 28 лютого Туреччина закрила Босфор та Дарданелли для військових кораблів.
Увага Там серйозне пошкодження, – капітан про удар по "вишках Бойка" у Чорному морі
За його словами, для нас це був дуже рятівний крок. Адже в Чорному морі було сконцентровано 20 кораблів та суден з Північного та Тихоокеанського флотів, які могли б дуже серйозно підсилити російське угруповання.
Крім того, Туреччина б не дозволила навіть повернутися в Чорне море тим кораблям та підводним човнам, які там базуються,
– додав Риженко.
І наголосив, що Туреччина зараз спілкується з Організацією Об'єднаних Націй.
"Тож я так гадаю, якщо це буде операція під проводом ООН, то Туреччина дозволить деяким силам скласти угруповання безпеки для забезпечення конвою. Або країна може це зробити сама", – вважає Риженко.
Оскільки для цього є всі спроможності й розвинений військово-морський флот.
Що могла передати Литва для деблокади портів
Стало також відомо, що Литва відправила Україні військове обладнання для розблокування портів. Постачання в процесі. Колишній заступник начальника ВМС України припустив, що саме нам могли передати.
"Це може бути щось, пов'язане з водолазним майном, яке може брати участь у розмінуванні", – вважає він
Увага – ЗСУ могли вдарити по "вишках Бойка" у Чорному морі: дивіться відео
Що зараз відбувається в Чорному морі
- Росія зменшила своє корабельне угруповання в акваторії Чорного моря. Попри це загроза ракетних ударів все ще зберігається.
- Речник Одеської ОВА Сергій Братчук 20 червня повідомив, що Чорноморський флот Росії збільшує кількість підводних човнів.
- За його словами, ворожі кораблі почали триматися на "безпечній", на думку окупантів, відстані. Тут слід додати, що 20 червня стало відомо, що Збройні Сили України вдарили по острову Зміїний та знищили чимало росіян. Ймовірно, наші воїни використали американську систему HIMARS, яка вражає цілі на відстані до 80 кілометрів.
- Водночас Росія збільшує кількість підводних суден у Чорному морі, що, як сказав Братчук, становить небезпеку Одесі та Одещині, а також іншим областям України.