Три дамби перебували в експлуатації гіганта гірничо-видобувної промисловості Vale. Адміністрація компанії повідомила, що в адміністративних будівлях на момент аварії перебували їхні працівники. Що з ними зараз – інформації наразі немає, пише The Guardian.

Читайте також: Порятунок дворічного хлопчика з колодязя в Іспанії: останні новини

Губернатор штату Мінас-Жейрас Ромеу Зема, пише ВВС, каже, що унаслідок прориву греблі, яка стримувала відходи від видобутку залізної руди, потік бруду ринув на кілька фермерських поселень. Жителів прилеглих районів почали евакуювати за допомогою гелікоптерів. Про кількість евакуйованих влада поки не повідомляє.

Шансів мало: ймовірно, все, що ми знайдемо, – це тіла,
– повідомив губернатор.

Пізніше мер Брумандіньйо Авімар де Мело в розмові з журналістами заявив, що за його даними загинули принаймні 50 людей (хоча тоді офіційно повідомляли про 9 загиблих), але не виключив, що жертв може виявитися й значно більше. На жаль, так і сталося.

Станом на 2 лютого відомо про 110 загиблих, також майже більше 200 людей вважаються зниклими безвісти.

Національна гірнича агенція Бразилії наголосила, що наразі у країна понад 200 гірничих дамб у проблемному стані з серйозними пошкодженнями, які можна вважати аварійними з низьким ризиком, однак з високим потенціалом утворення нових пошкоджень.

До такого ж класу відносилася дамба у місті Брумандіньйо.

Подібна аварія з дамбою, яка стала справжнім екологічним лихом для Бразилії, сталась 4 роки тому у Маріані. Дамбу використовувала компанія Samarco, яка на момент катастрофи половину була у власності Vale. Тоді 375 сімей втратили свої будинки. Компанії, які володіли Samarco, виділили мільярд доларів на допомогу постраждалим та на очищення території. Також заплатили мільйонні штрафи. Проте у справі нікого не покарали.

Генеральний директор компанії Vale Фабіо Шварцман запевняє, що гірничий гігант зробив все, аби зробити свої дамби безпечнішими після аварії у Маріані. І пообіцяв допомогти всім постраждалим через аварію людям нині.

На фото і відео, які викладають у соцмережах видно "поховані" у багнюці будинки.