Про це під час засідання Кабміну повідомив голова Держспецзв’язку Леонід Євдоченко.

За його словами, за перший етап е-декларування було збережено близько 115 тисяч документів. Другий етап передбачає близько 1,5 млн е-декларацій. Євдоченко наголосив, що системний адміністратор готувався до такого напливу документів. Однак, на сьогодні залишається проблема, що апаратне обладнання має дуже низьку швидкість передачі даних у сховище (24 Мбіт/с), що є неприпустимим для такої масової системи обслуговування.

На сьогоднішній день у реєстрі НАЗК уже є 1 млн 349 тис. декларацій, збережено майже 400 тисяч чернеток, а кількість записів перевищує 250 мільйонів.

Читайте також: Наперсточники Банкової: як АП помстилася активістам за е-декларування

"Проблеми функціонування реєстру почалися 26 березня. Середня кількість одночасних сесій зросла до 2 тис. запитів на секунду, у пікові моменти – до 50 тис. на секунду. У минулому році кількість одночасних звернень становила до 35 тисяч. На сьогодні потужність апаратного комплексу дозволяє витримувати одночасно до 80 тисяч запитів на секунду", – повідомив голова Держспецзв’язку.

За словами Євдоченка, зараз очікується до 100 тисяч запитів на день. І це пікове навантаження системи є проблемою, адже системі не вистачає потужності.

Голова Держспецзв’язку пропонує НАЗК провести роз’яснювальну роботу, аби 400 тисяч декларантів, які ще не подали свої документи, робили це не всі одразу. Таким чином сайт НАЗК працюватиме правильно.

Читайте також: Скандальний закон про е-декларації опублікований в офіційній пресі

Нагадаємо, український прем'єр-міністр Володимир Гройсман не задоволений роботою Національної агенції з питань запобігання корупції, відтак закликав всіх її членів написати заяви про звільнення.