У західній Європі жителі, які мешкають у справжніх пам'ятках архітектури - самі запрошують в цей день до себе усіх охочих побачити минуле на власні очі.

"В Європі відзначаються ці дні за ініціативою самих мешканців. Жителі, які живуть в центральних частинах міста - показують іншим, як виглядає пам'ятка архітектури зсередини", - каже керівник проекту "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова" Іріс Гляйхман.

Відреставрованими будівлями не обійшлося. У Львові на день європейської спадщини влаштували 15 безкоштовних екскурсій. Одна з них у підземелля музею історії релігії, де колись була церква Петра і Павла у якій молився сам був князь Лев.

"Князь Лев представляє це приміщення, свої володіння присутня його дружина Констанція, ну і інші персонажі цієї костюмованої екскурсії - ми вже так підтасували під експозиції, які ми створили, щоб оживити наші підземелля. Хоча самі підземелля уже багато говорять", - каже науково-освітній відділ музею Історії релігії Лідія Довгань.

Ще одна екскурсія у підземеллі собору єзуїтів. Тут залишились ще мури княжих часів. До огляду відвідувачам і декілька тисяч левів.

"Це 4000 львівських левів, частина з яких відображена тут, які скоро знайдуть місце у книзі про львівських левів", - розповідає директор галереї "Равлик", Юрій Гайда.

Загалом дні європейської спадщини започаткувала Рада Європи 20 років тому. Цьогоріч їх відзначали у 50 країнах світу.