У МЗС зазначили, що судовий розгляд справи щодо основних підозрюваних розпочнеться 9 березня 2020 року в національному суді Королівства Нідерланди.

Важливо! СБУ оголосила про підозру фігурантам справи катастрофи MH17

Прес-служба наголосила, що всі важливі правові аспекти, пов’язані із передачею кримінальних проваджень, судового розгляду справи та виконання покарання, врегульовані відповідною Угодою між Україною та Нідерландами.

У відомстві також додали, що слідству доведеться з’ясувати роль так званого "прем'єр-міністра Криму" Аксьонова та інших високопосадовців у організації злочину, а також назвати його безпосередніх виконавців – членів екіпажу БУКа.

Новая газета повідомила що у матеріалах справи Міжнародна слідча група згадується помічник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков.

Зазначається, що під час презентації міжнародні слідчі оприлюднили перехоплення розмови між першим главою так званої "ДНР" Бородаєм і помічником президента РФ у справах невизнаних територій Владиславом Сурковим.

У розмові, яка відбулася 11 липня 2014 року, мова йде про тяжке становище "військ" проросійських бойовиків.

Дивіться відео запису розмови між Бородаєм та Сурковим:

У МЗС також звернули увагу на те, що кримінальне переслідування підозрюваних в організації та вчиненні злочинів навколо збиття літака нерозривно пов’язане з відповідальністю Росії, як держави, за грубе порушення низки міжнародно-правових норм.

Ми закликаємо РФ визнати свою відповідальність за постачання зброї та співпрацювати зі слідством, як це передбачено резолюцією РБ ООН 2166 від 17 липня 2014 року,
– додали у МЗС.

Росія, до слова, вже відреагувала на оприлюднення результатів розслідування, прокоментувала підозри фігурантам катастрофи і знову звинуватила Україну.

Що відомо про катастрофу рейсу MH17 в небі над Донбасом?17 липня 2014 року у небі над Донбасом поблизу Тореза збили пасажирський літак "Боїнг-777". Він прямував з Амстердама до Куала-Лумпура. В авіакатастрофі загинули усі пасажири авіасудна і його екіпаж – 298 людей. Австралія, Нідерланди та США вважають, що за трагедію несе відповідальність Росія. Спільна слідча група під керівництвом Нідерландів встановила, що для збиття MH17 використали ракету BUK TELAR. І що вона належить 53-й зенітно-ракетній бригаді армії Російської Федерації, що розташована в Курську. У РФ усі звинувачення заперечують.

Все про збиття боїнга 777
Все, що слід знати про катастрофу рейсу MH-17: інфографіка 24 каналу