Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Якщо місія ООН буде наповнена російськими солдатами або військовими з країн, близьких до Москви, то таким чином за гроші ООН буде посилений російський вплив на Донбасі. Для України це виклик – не допустити проросійського сценарію в ООН,
– говорить експерт.

Читайте також: У Путіна насмішили поясненням, чому його не буде на засіданні Генасамблеї ООН

Тому, вважає Давидюк, Україні треба бути обережною і уважною, вникати в кожне слово, шукати підводні камені. Росія заготовлює пастки, які будуть підточувати українську державність, і просто так на поступки щодо миротворців не піде.

Серед таких пасток, на його думку, переведення акценту із зовнішньої агресії Росії проти України на начебто внутрішній громадянський конфлікт, а також ескалація напруження на Донбасі, якщо події розвиватимуть не за планом Москви, щоб зірвати введення контингенту.

Як нагадує Микола Давидюк, Путін хотів продавити сценарій, що в Україні не російська агресія, а внутрішній конфлікт. І вже, виходячи з цього, наполягати на своєму варіанті місії ООН. Тобто президент РФ, говорить експерт, хотів показати росіянам, що він на Донбас не нападав, а приніс туди мир. На цьому вибудовувати ідеологічну базу під час президентської кампанії в наступному році.

Але більша небезпека – це російські найманці, терористи і сепаратисти на Донбасі. А миротворці ООН все ж можуть покращити ситуацію. На Заході знають, що це зовнішня агресія, відповідно, і інструментарій ООН буде інший, ніж хоче Путін. І миротворча місія, якщо рішення ухвалять, буде не на лінії розмежування, а на україно-російському кордоні. Це допоможе нам повернути контроль над кордоном,
– зауважує політолог.

Водночас політичний експерт ще раз підкреслює, що до пасток Москви треба бути готовими. На думку Миколи Давидюка, якщо Путін публічно заявив про введення миротворчого контингенту, то в нього точно є "чорний" план Б.

Нагадаємо, Путін заявив, що не лише підтримує введення миротворчої місії на Донбасі. Але на власних умовах. На Радбезі ООН Україна та США відмовилися працювати із запропонованим Росією проектом щодо введення миротворчої місії на Донбас.