25 травня Міжнародний трибунал ООН ухвалив, що Росія повинна звільнити 24 полонених українських моряків та повернути 3 кораблі, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. У рішенні наголошується, що подальше утримання українських моряків викликає занепокоєння у "гуманітарному контексті", тому існує реальна загроза завданню непоправної шкоди правам України.

Читайте також: США, Німеччина і НАТО закликали РФ негайно звільнити з полону українських моряків

Так званий депутат Держдуми РФ від окупованого Криму Руслан Бальбек сказав, що це рішення Міжнародного трибуналу ООН нічого не варте, пишуть росЗМІ.

Якщо суддя високої кваліфікації Міжнародного трибуналу заплутався в паперах і не бачить нічого, крім звинувачень на адресу Росії, для нас його слова і вироки ні гроша не варті,
– заявив Бальбек.

Представника окупантів підтримав і керівник робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному "представництві Криму" при президенті Росії Олександр Молохов. За його словами, морський трибунал в Гамбурзі нібито не має права вимагати від РФ звільнення українських військових моряків і повернення кораблів затриманих в Чорному морі, тому рішення не потрібно виконувати.

Молохов пояснив свою точку зору тим, що українські моряки нібито були затримані в Керченській протоці "за порушення держкордону РФ".

Водночас, голова комітету Ради Федерації з конституційного законодавства і держбудівництва Андрій Клішас сказав, що рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права "через інцидент в Керченській протоці" нібито не належить до юрисдикції цього суду і не може бути визнано.

Напередодні у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що Міжнародний трибунал ООН взагалі не мав права розглядати цей "інцидент" та вимагати звільнення українських моряків.

Як українські моряки потрапили в російський полон?25 листопада 2018 року російські прикордонники протаранили буксир українських військових в Азовському морі, коли ті планово прямували до порту Маріуполя. Згодом росіяни обстріляли українські кораблі та поранили 3 моряків. Після цього російські прикордонники захопили 2 українські катери "Нікополь" і "Бердянськ", а також – буксир "Яни Капу".

Росіяни взяли в полон усіх 24 українських моряків-членів екіпажу захоплених суден. Моряків відправили до московських СІЗО та утримують там під вартою, постійно продовжуючи їм терміни арештів. Українці оголосили себе військовополоненими.