Про це в ефірі 24 каналу повідомила кореспондентка.

Читайте також: Вибух "Молота": що не так із цим мінометом та чому це важливо

Очільник ГПУ зазначив, що за результатами експерименту підтверджено, що розрив міномета на Рівненському полігоні стався внаслідок подвійного заряджання.

Генпрокурор порадив комітету оборони та безпеки звернутися до Міністерства оборони, для того, щоб воно провело ревізію і звернулося до виробника мінометів, щоб виробник встановив запобіжники і пусковий вузол. Адже в експертів були зауваження щодо одного вушка в запобіжнику, замість двох.

Експерти також заявили, що провіряли міни шляхом підриву, через те, що в Україні немає спеціальних лабораторій для їх провірки.

В ході відпрацювання слідчих версій попередньо з’ясовано, що у порушення керівництва зброєвої роботи вогневих підрозділів артилерії інтервал між мінометами складав 5-8 метрів замість 20-40. Також вогневим посередником у порушення документів з організації та проведення навчань не забезпечено безпеку особового складу, інтервал між позиціями, перевірку зарядженості/розрядженості міномету,
– розповів Луценко.

Він також наголосив, що "будуть притягнуті до відповідальності ті, хто всупереч нормативам не забезпечив техніку безпеки при бойових стрільбах на Рівненському полігоні".

Нагадаємо, 6 липня під час навчань на Рівненському загальновійськовому полігоні розірвався міномет "Молот". Внаслідок інциденту загинули 3 військових, ще 9 зазнали поранень.

Такий же інцидент трапився 23 вересня у зоні проведення Операції Об’єднаних сил на Донбасі. Там в результаті вибуху міномету "Молот" поранень зазнали 2 українських військовослужбовців.