Таку думку сайту "24" висловив політичний аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.

Читайте також: Трамп просив спецслужби завадити розслідуванню ФБР щодо втручання Росії в вибори

За словами експерта, є кілька сфер, де співпраця між США і Росією можлива. Зокрема, це питання протидії тероризму, протидія розповсюдженню зброї масового знищення, в першу чергу, ядерної, і скорочення стратегічного наступального озброєння. Однак, як зауважує Бєлєсков, сьогодні в кожній із цих сфер є певний конфлікт інтересів.

Якщо говорити про скорочення наступальних озброєнь, то, вважає політолог, побачити наразі перспективи укладення нової угоди важко.

"У РФ і США різні погляди на суть угоди про скорочення наступального озброєння, і вони висувають неприйнятні один одному умови. Приміром, Росія завжди хоче пов’язати питання стратегічних наступальних озброєнь з питанням розгортання США елементів ПРО в Європі. До того ж, Дональд Трамп неодноразово ставив під сумнів нинішню угоду від 2010 року, яку він вважає невигідною для США", – зазначає Микола Бєлєсков.

Читайте також: Поки нас не понесуть на кладовище, – Путін досі сподівається на дружні стосунки з США

Щодо протидії тероризму, на думку експерта, навіть там, де колись була активна співпраця між США і Росією, приміром, по Афганістану, зараз великі проблеми.

Американці звинувачують росіян у допомозі Талібану і підриві діалогу між Талібаном і центральним урядом у Кабулі. Тому навіть у тих сферах, які вважалися священними коровами, і співпраця існувала незалежно від стану двосторонніх відносин – протидія тероризму і ситуація в Афганістані – зараз суперечності,
– говорить політолог.

Щодо режиму нерозповсюдження зброї масового знищення, на його думку, така ж ситуація. В питанні загрози Північної Кореї і протидії ядерним ракетним амбіціям Пхеньяну, для США Москва – маргінальний гравець. Вашингтон не вважає Москву ключовим гравцем, який допоможе вирішити проблему КНДР. Таким гравцем, як підкреслює Бєлєсков, Вашингтон вважає Пекін.

Співпраці між США і Росією як такої немає. Формально сфери для дотику є. Але по кожній з них немає навіть гіпотетичних можливостей для співробітництва. Тобто вони закриті,
– підкреслив Микола Бєлєсков.

Нагадаємо, Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Трамп попросив його відновити відносини з Росією в тих областях, де це можливо.