Є всі шанси говорити про те, що у 2024 році відбудеться зняття цієї заборони. Таку думку 24 Каналу висловив російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко, зауваживши, що заборона є абсурдною та навіть злочинною.

Дивіться також Рішення в процесі: що змусить США дозволити Україні бити по Росії

Якою може бути відповідь Росії

На думку Яковенка, США можуть погодитися на це вже найближчим часом, водночас Владімір Путін не матиме чим відповісти. Дозвіл на використання зброї суттєво змінить характер війни, бо знищення об'єктів на території агресора вирівняє ситуацію.

Росія за своїм потенціалом значно сильніша від України. Це навіть не варто порівнювати, тож я думаю, що розв'язування рук матиме дуже істотний вплив на перебіг війни, особливо, враховуючи переваги, які має Україна. Зокрема, бойовий дух, мотивація, адже українці воюють за свою землю, а росіяни за гроші,
– наголосив Яковенко.

Щодо відповіді, яку може дати Путін, то для цього він також не має особливих ресурсів. Єдиний – ядерна зброя, але ймовірність її застосування практично нульова. Всі інші можливості російський диктатор уже використав, а додаткових козирів дістати немає звідки.

Тож рішення США разом з допомогою від західних партнерів справді може призвести до певного перевороту на користь України.

Чому Путін не наважиться використати ядерну зброю

На тлі постійних погроз так званого президента Росії інші країни також проводять відповідні навчання. Наприклад, повідомлялося, що вони уже відбулися у Франції. Попри це, ядерний шантаж Путіна, ймовірно, продовжиться, бо це основа його міжнародної політики.

Коли всі говорять про ескалацію, то треба розуміти, що вона також має свої межі. Наприклад, ескалація може полягати у погрозах, у проведенні навчань, переміщенні ядерної зброї. Втім, далі агресор повинен зробити крок на ще одну сходинку вгору.

"Застосування ядерної зброї в кінцевому підсумку призведе до самознищення Путіна, а він же не самогубець", – підкреслив російський опозиційний журналіст.

Удари західною зброєю по Росії: що відомо

  • Дискусії про можливість завдання таких ударів тривають від початку повномасштабної війни. Дотепер у США виступали проти. Втім 22 травня спікер палати представників Майк Джонсон заявив, що Україна має мати можливість вести війну так, як вважає за потрібне. Він відзначив, що спроба контролювати зусилля нашої держави на мікрорівні не є хорошою політикою США.
  • У Франції також наголосили, що Україна має мати право на паритет у війні. Таке рішення є законним, адже нарешті дозволить досягти симетрії між жертвою та агресором. Водночас у країні наголосили, що не хочуть воювати з Росією та втручатися у конфлікт.
  • Велика Британія надала дозвіл на використання своєї зброї по цілях у Росії. Міністр закордонних справ Девід Камерон зауважив, що його країна надає потрібну допомогу й робитиме це далі. Україна має право самостійно визначати коли та по яких цілях використовувати ці засоби.