Генерал армії у відставці, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж розповів 24 Каналу, що Збройні Сили завдають удари точково по різних стратегічних об'єктах вже за 1800 кілометрів від кордону з Україною. За останніми даними, була знищена надпотужна і дуже дорога стратегічна радіолокаційна станція слідкування космічного типу, що є конкретним здобутком наших спецслужб.

Дивіться також Дрони атакували об'єкти неподалік резиденції Путіна у Геленджику

Не така вже й захищена Москва

Микола Маломуж зауважив, що такі ж удари завдаються й по Татарстану, розташованому за 1600 кілометрів від кордону з Україною. Підмосков'я ж – ще одна дуже важлива ціль, яка має й морально-політичне значення, оскільки росіяни зрозуміли, що Сили оборони дістають і б'ють вже й туди.

Там є величезна кількість різних типів військових об'єктів стратегічного рівня: потужні бункери, системи радіолокації, системи космічного супроводження, штаби, які розміщуються на суші в лісах або під землею. І вразити такі цілі – означає підірвати обороноздатність ворога на стратегічному рівні не лише в далеких радіусах дій або прифронтових зонах, але вже під Москвою.

Як неодноразово говорив Владімір Путін, Москва захищена на 100%. Виявляється, ні, ми і раніше били, і зараз б'ємо по цих конкретних об'єктах,
– сказав генерал армії у відставці.

Британська газета The Telegraph між тим написала про занепокоєння деяких західних аналітиків після того, як Силам оборони вдалося влучити по РЛС "Воронеж-М" в Орську, а до того – по загоризонтній радіолокаційній станції раннього виявлення "Воронеж-ДМ" у Краснодарському краї.

Аналітики занепокоєні, що Захід може сприйняти такі атаки як ескалацію. Проте офіційний Захід мовчить, адже удари було завдано українськими безпілотниками, а не західною зброєю.

Без РЛС росіяни "сліпі"

Що ж до уражень по ворожих РЛС, Микола Маломуж зазначив, що Путін неодноразово говорив, що найпотужніший потенціал – це балістичні ракети дальнього радіусу дії, які дістають до будь-якої точки світу.

Такі ракети просто так не літають: вони повинні бути наведені, якимось чином супроводжуватися і заведені до використання бойової частини. І наразі без таких РЛС росіяни фактично "сліпі".

Адже не лише важливо знищити ракету у повітрі, а ще не навести її. Інакше загарбники матимуть можливості підняти ракету у повітря та націлити на конкретний об'єкт або конкретне місто – Вашингтон, Лондон, Берлін або Київ.

Це може статися, тому удари по таких об'єктах важливі для того, щоб ми зробили неможливим завдання ядерних ударів по території України та території наших партнерів. Тому нехай вони (західні партнери – 24 Канал) радіють стосовно того, що ми знищили ще один пункт наведення прямо на них,
– підкреслив Микола Маломуж.

На його думку, Заходу вигідно, що Україна своїми силами у процесі знищення агресора нищила ці системи. Вони в першочергово загрожують західному світу, тому що це нанесення балістичних ракет, які летять не на нашу державу.

Удари по "Воронеж-М" та "Воронеж-ДМ": що відомо

  • "Воронеж-М" – радіолокаційна станція нового покоління. Вона є частиною російських стаціонарних надгоризонтних РЛС великої дальності, які виявляють космічні та аеродинамічні об'єкти, а також балістичні та крилаті ракети. Вона має дальність виявлення цілей до 6 тисяч кілометрів.
  • Виконувала функцію навідника, бувши синхронізованою з РЕБ "Тобол" у Калінінградській області. Ця РЕБ може глушити GPS-зв'язок у Польщі та супутники Starlink в Україні, що неодноразово відбувалося.
  • На знімку за 27 травня видно, що на території РЛС з'явились темні плями, а на знімках за 26 травня їх ще не було. Ймовірно, що це – сліди пожежі внаслідок влучання безпілотників.
  • "Воронеж-ДМ" – радіолокаційна станція загоризонтної дії, яка розташована поблизу міста Армавір. Входить до російської системи раннього попередження про ракетний удар. Одна така станція може забезпечувати дальність виявлення до 6 тисяч кілометрів по горизонту та 7 тисяч кілометрів по вертикалі.
  • Дрони влучили в адміністративні будівлі для персоналу та управління цією РЛС.