Про це 24 Каналу розповів директор програм практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. За його словами, у такий спосіб Угорщина може підігрувати Туреччині або ж Росія руками Будапешту затягує процес розширення НАТО.

До теми Потрібно подумати 10 тисяч разів, – Орбан оскандалився заявою про Україну та НАТО

Навіщо Угорщина затримує процес розширення НАТО

Як наголосив Солонтай, Угорщина продовжує знову нагадувати про "власну важливість" та повільно "надуває щоки", щоб отримати додаткові преференції. Вони часто таким займаються, але зрештою роблять правильні рішення.

Перед цим в Будапешті були дебати з цього питання. Досить нормально там ставляться до розширення НАТО. Угорщина просто повільно "надуває щоки" та демонструє свою "важливість". Думаю, що Угорщина прийме кінцеве рішення,
– зазначив Солонтай.

Він нагадав, що в такий самий спосіб Угорщина діє під час ухвалення пакетів санкцій проти Росії. Але згодом там таки погоджуються з ініціативами.

Така поведінка Угорщини з часом може мати певні наслідки. В довгостроковій перспективі все може завершитися реформами в ЄС щодо механізмів ухвалення рішень. В короткостроковій – Угорщині можуть врізати виділення коштів із загальноєвропейських бюджетів ЄС.

Чому Угорщина затягує процес розширення НАТО: дивіться відео

Солонтай підкреслив, що Орбан вже "пережив" на посаді багатьох європейських лідерів і добре вивчив різні бюрократичні механізми, завдяки яким затягує ухвалення рішень. Утім, така поведінка може мати жорсткі наслідки для самого Орбана.

Економічні справи в Угорщини досить складні. Вона продовжує отримувати велику фінансову підтримку від ЄС і поки що не видно, щоб там економіка "одужувала". Це напружує багатьох європейських лідерів. По цьому болючому місці Угорщини рано чи пізно лідери ЄС можуть натиснути,
– зауважив Солонтай.

Угорщина пропонує створити новий безпековий союз

  • Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан закликав створити новий безпековий союз. Він пропонує сформувати нову організацію на кшталт НАТО, але без участі США.
  • Також Орбан не в захваті від того, що відбувається у НАТО. Раніше він зазначав, що питання вступу України до Альянсу рано чи пізно постане, але потрібно "10 тисяч разів" про це подумати, бо це нібито може втягнути Угорщину у війну.
  • Орбана неодноразово звинувачували у поширенні проросійських наративів. Аналітики часто наголошують, що він прихильний до Росії.