Про це 24 каналу розповів економіст Олег Пендзин. Він також зазначив, що перейматись стосовно прийняття шостого пакету санкцій не варто, адже Європа дотисне їх прийняття.

Читайте також Орбан буде викручуватись до останнього, – про нафтове ембарго проти Росії

Уявімо, до якої межі дійшли внутрішні протистояння у Євросоюзі, якщо прем'єр Італії заявив, про необхідність змінювати механізм прийняття узгоджених рішень в ЄС,
– зазначає політолог.

Пендзин також додає, що Італія ніколи не була відкрито прихильною до України, тому це прецедент.

Чи переконає ЄС Угорщину щодо ембарго

Так, я переконаний, що Брюссель зможе знайти порозуміння із Будапештом. Вже була з візитом у Орбана Урсула фон дер Ляєн і ми бачимо, як відбуваються зрушення у позиції Угорщини. Тому я справді вірю, що шостий пакет санкцій проти Росії у Європі дотиснуть,
– повідомляє економіст.

А щодо Угорщини, то варто розуміти, що офіційний Будапешт прямо вимагає європейських дотацій, додає Олег Пендзин.

Що відомо про позицію Угорщини щодо війни в Україні

  • Глава МЗС Угорщини заявив, що його країна підтримає шостий пакет санкцій проти Росії, якщо ЄС запропонує їй альтернативу із надходження енергоносіїв.
  • Надзвичайний і повноважний посол Угорщини в Україні заявив, що Угорщина не блокуватиме вступ України до Північноатлантичного Альянсу, а також підтримає прагнення Києва до членства в Європейському Союзі.
  • Угорські чиновники після обстрілу Закарпаття, яке межує із Угорщиною, заявили, що "рішення не дозволяти транзит зброї через угорсько-український кордон було правильним".
  • Петер Сійярто використав тези роспропаганди для виправдання рішення не постачати зброю Україні, він заявив, що нібито російські ракети знищили західну зброю у Львові (хоча тоді ракета влучила у цивільний об'єкт, де загинули люди), та він не хоче аби такі "події" стались на угорсько-українському кордоні.
  • Уряд Польщі заморозив свої відносини з Угорщиною. А віцепрем'єр країни Ярослав Качинський порадив прем'єру Угорщини Віктору Орбану сходити до офтальмолога, якщо той не бачить звірств росіян у Бучі, які він раніше заперечував.

Детальніше про позицію Угорщини в російсько-українській війні: дивіться відео