Про це сайту "24" розповів директор центру суспільно-інформаційних технологій Валерій Димов.
Читайте також: В ПАРЄ Порошенко чітко пояснив, чому Україні потрібен закон про освіту
На думку експерта, Угорщина і Румунія розглядають Україну як ресурс. Як нагадує Димов, в Угорщині 20% проголосувало за праву, фактично неонацистську партію "Йоббік", а "Фідес", яку очолює Орбан, має проблеми з європейським законодавством за свої націоналістичні погляди.
Будапешт хоче, щоб українці вчили дітей на Закарпатті угорською мовою, а потім вони їдуть до Угорщини. Тобто ми за свої гроші вчимо майбутніх громадян Угорщини. Громадяни України нарешті поставили питання руба: чому угорські школи навчають дітей за гроші платників податків?
– зауважує Димов.
Як вважає політолог, Україні не треба "вестися" на те, яким чином внутрішнє законодавство і політичні проблеми Угорщини можуть впливати на наші взаємини з ЄС. Парламент, підкреслює він, ухвалив той закон про освіту, якого вимагають українські громадяни. А наші громадяни вимагають того, щоб їхні гроші використовувалися для того, аби інтегрувати дітей в українське суспільство.
Читайте також: Реформа освіти і скандал з Угорщиною: чи справді угорці дбають про братів з України
"Ситуація не загрозлива і не поглиблюється. Є відомий вислів: політика – дуже важлива річ, щоб її довіряти політикам. Нехай із законом про освіту розберуться експерти. Якщо там є речі, які не відповідають нашим міжнародним зобов’язанням перед Європою – не Угорщиною чи Румінєю – то Венеціанська комісія, експертні групи ЄС на це вкажуть. А вирішувати все одно будуть українські парламентарі. Суб’єктність України повинна підвищуватися. А політики повинні діяти відповідно до волі громадян", – наголосив Валерій Димов.
Нагадаємо, Угорщина продовжує вимагати від України відкликати закон про освіту. Якщо ж цього не відбудеться, то Будапешт буде вимагати санкцій Європейського Союзу проти України. Зокрема, Угорщина хоче перегляду Угоди про асоціацію.
12 жовтня у ПАРЄ відбудуться дебати щодо закону про освіту в Україні. А ЄС винесе це питання на обговорення 16 жовтня.