Національна поліція України затримала посадовців військкоматів, які допомагали уникати призову. Про це повідомили в самому відомстві.

Дивіться також Невтішні, – Зеленський підбив підсумки результатів перевірки військкомів

За словами поліцейських, затримані організували схеми ухилення від призову за гроші. Злочинців затримували у Волинській, Дніпропетровській та Чернівецькій областях, а прайс за їхні "послуги" становив від 9 000 гривень до 1 500 доларів.

  • Так, на Волині заступник начальника одного із районних ТЦК вимагав у призовника 1 000 доларів.
  • Посадовець одного з районних ТЦК Дніпропетровської області отримав 1 000 доларів і 12 тисяч гривень, пообіцявши максимально "відтягнути час" призову.
  • У Чернівецькій області двоє військовослужбовців готували фіктивні документи для військовозобов'язаних про непридатність до військової служби – і систематично вимагали хабарі за це. Цього разу неправомірна вигода становила 9 000 гривень, а у червні 2023 року один із командирів цього ж центру комплектування вимагав хабар у 3 000 доларів.

Представники ТЦК підробляли документи, надаючи фіктивні довідки про неможливість служити за станом здоров'я. Тепер затриманим повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди, інакше кажучи – в незаконному збагаченні.

Що відомо про перевірки в ТЦК

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, перший заступник міністра оборони України повідомив, що перевірки ТЦК та СП мають на меті покращити роботу, відновити справедливість і притягнути правопорушників до відповідальності.

Створені робочі групи від Міністерства оборони працюють в регіонах. Аналізується все – досвід служби, репутація, інформація в публічному просторі, звернення громадян, що надійшли на гарячу лінію та іншими каналами,
– зазначив він.

За його словами, вже прийнято понад 2300 звернень від громадян, деякі з них стосуються корупції у ТЦК.

Якщо є проблеми під час взаємодії з ТЦК та СП, повідомляйте:


- за номером 0 800 31 01 79 (багатоканальна гаряча лінія);
- на електронну пошту tckreport@gmail.com;
- на чат-бот в телеграм: https://t.me/tck_report_bot.

Дивіться також "Лікарі заборонили нервуватися": Борисов спробував пояснити, чому його не треба арештовувати

Чому відбуваються перевірки у ТЦК

Усе через скандал із одеським військкомом Євгеном Борисовим. За час війни він казково збагатився, очолюючи Одеський ТЦК. Ця посада принесла йому 188 мільйонів гривень і нерухомість в Іспанії. Борисова підозрюють у тому, що брав хабарі та незаконно переправляв чоловіків призовного віку за кордон.

Скандальний військком ховався від правоохоронців, але зрештою його затримали. Суд уже відправив його під варту. Володимир Зеленський у зверненні 25 липня підкреслив, що наживатися на війні аморально і люди не пробачать таким "військкомам". Це зрада, і такі дії викликають тільки лють.

Президент закликав перевірити усі ТЦК після скандалу з Борисовим. У НАЗК повідомили, що сформували список: там 1800 керівників і заступників керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Уже стартувало 102 моніторинги способу життя очільників ТЦК, а почали з "регіонів із найбільшими ризиками".