В Україні планують продовжувати переговори з США для отримання інших видів летальної зброї та нелетального обладнання. Про це розповів голова МЗС України Дмитро Кулеба.

Зверніть увагу Відверта розмова без реверансів, – Кулеба про зустріч Байдена та Зеленського

До України приїде голова Пентагону

Кулеба уточнив, що не може зараз уточнити як і про що планують домовлятися, бо Україна чекає на візит міністра оборони США Ллойда Остіна.

Діалог між Україною та США з питань безпеки та оборони продовжуватиме робоча група комісії стратегічного партнерства, про перезапуск якої домовилися Володимир Зеленський та Джо Байден.

Перше засідання оновленої комісії, за словами голови МЗС України, відбудеться вже цієї осені.

Восени разом із моїм колегою державним секретарем Ентоні Блінкеном ми проведемо в Вашингтоні чергове засідання комісії. Там ми плануємо ухвалити нову Хартію стратегічного партнерства України та США,
– заявив Кулеба.

До слова, першу Хартію стратегічного партнерства України та США підписали ще у 2008 році держсекретарка США Кондоліза Райс та міністр закордонних справ Володимир Огризко.

Також цікаво До кінця своєї каденції Байден відвідає Україну, – Кулеба

Що таке "Джавелін"?


"Джавелін" – протитанковий ракетний комплекс нового покоління, який розробили у США і прийняли на озброєння у 1996 році. Може знешкоджувати бронетехніку, гелікоптери та безпілотники. Його колись успішно використовували в Іраку, а з 2018 року перші "Джавеліни" з'явилися на озброєнні України.

Зустріч Зеленського і Байдена: коротко про головне

  • Президент США Джо Байден запросив президента України Володимира Зеленського до Вашингтона під час телефонної розмови у червні 2021 року.
  • Попередньою датою візиту Зеленського було 30 серпня, однак через загострення ситуації в Афганістані, зустріч перенесли двічі. Остаточною датою стало 1 вересня.
  • Володимир Зеленський та Джо Байден зустрілися у Білому домі. Лідери країн домовилися про економічну співпрацю, боротьбу проти ксенофобії та гомофобії, гуманітарну допомогу тощо.
  • У рамках візиту до США українська делегація на чолі з президентом взяла участь у низці переговорів та підписала декілька важливих договорів в оборонній та аграрній сферах і системі охорони здоров'я.