Про це заявив очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, відповідаючи на питання, чи вважає він цей формат обміну реальним.
Дивіться також Україна бореться за кожного: як ворог хоче нас розсварити
Ми в принципі, наближаємося до цього. Давайте, знову ж таки, подивимося в цифри. Станом на зараз уже обміняно більш ніж 2200 людей,
– повідомив Буданов.
Безпрецедентний випадок в історії
Він також наголосив, що обміни полоненими між Україною й Росією є безпрецедентними, оскільки тривають під час бойових дій.
"Це безпрецедентний випадок у світовій історії. Ніхто такого не вів. Усі обміни йдуть після завершення бойових дій і ніяк не під час", – уточнив він.
Україна повертає додому своїх військових
- У Великдень та напередодні відбувся великий обмін полоненими. Україна повернула додому 130 людей.
- У координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими уточнили, що серед повернених: 92 військовослужбовці ЗСУ, 20 тероборонців, 11 нацгвардійців, троє прикордонників, по два представники Військово-морських сил та Державної спеціальної служби транспорту.
- Пізніше стало відомо, що серед бійців, яких вдалося повернути під час обміну, було багато тих, хто вважався зниклим безвісти. Так, з-поміж 130 повернених захисників – 48 раніше вважалися зниклими безвісти.
У січні Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що російська сторона поки не погоджується на обмін полонених за формулою "всіх на всіх".
До слова, у російському полоні перебувають не лише військовослужбовці ЗСУ, а й цивільні особи. Так, у заручниках країни-агресора наразі щонайменше 20 тисяч цивільних українців.