Таку думку висловив в етері 24 Каналу керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, уточнивши, що було б ефективніше, якби Україна могла б впроваджувати одразу 2 етапи, але, на жаль, поки що мовиться тільки про перший.
Дивіться також США озброять передані Україні F-16 сучасним спорядженням, – WSJ
F-16 спочатку використовуватимуть для посилення ППО
На першому етапі буде передбачатись використання цих літаків для посилення української протиповітряної оборони над заходом і центром нашої держави.
Ракети "повітря – повітря" – це ті ж самі, які використовуються для систем NASAMS, дальністю 120 – 140 кілометрів. Це сучасна ракета, якою оснащуються F-16 для виконання функцій ППО, протидії ворожій авіації, для збиття крилатих ракет й дронів,
– розповів Мусієнко.
Експерт припустив, що доручення, яке нещодавно дав президент Зеленський Головнокомандувачу ЗСУ Сирському підготувати план переформатування української системи ППО, пов'язане з передачею Україні F-16. Тобто з прицілом на те, що в Україні з'являється більше можливостей.
"Це обнадійливі новини для тих, хто проживає на сході й північному сході України. Президент був з візитом на Харківщині й Полтавщині, там зокрема обговорювалось посилення ППО. Коли F-16 зможуть підсилити функції протиповітряної оборони над заходом і центром України, то певні ЗРК, які нині там працюють, можуть бути передислоковані ближче до центру й сходу", – зазначив Мусієнко.
Потрібна більша рішучість союзників України
Керівник Центру військово-правових досліджень наголосив, що, на жаль, партнери України надто обережні у своїх діях. З його слів, потрібна більша рішучість, оскільки одразу треба було б переходити, як мінімум, до двох етапів застосування F-16. Другий етап передбачає ураження наземних об'єктів російських військ на окупованих територіях і в Росії. Для цього потрібні ракети JASSM.
Вони є у двох версіях: дальністю до 500 і 1000 кілометрів, нам хоча б до 500. Поки що про цей етап не говориться. Третій етап передбачає захист неба від КАБів на сході й північному сході України, протидію ворожій авіації,
– підсумував Мусієнко.