У МЗС України у коментарі 24 каналу заявили, що країна-окупантка має понести відповідальність за подальші спроби змінити міжнародно визнані кордони України всупереч Статуту ООН. Саме тому Україна вимагає термінове скликання Радбезу ООН.

Зауважте Гауляйтери отримали "по шапці" за провал псевдореферендуму у Маріуполі

Україна вимагає термінове скликання Радбезу ООН щодо фіктивних референдумів росії на окупованих територіях України. Росія має понести відповідальність за подальші спроби змінити міжнародно визнані кордони України всупереч Статуту ООН,
– мовиться у повідомленні.

Як росія проводить псевдореферендуми на окупованих територіях

На тимчасово окупованих територіях України росія влаштувала псевдореферендуми. Фарс триватиме з 23 до 27 вересня. Людей ловлять на вулицях та примушують "голосувати" під дулами автоматів. Зокрема, у Херсоні автоматники ходять по квартирах.

Також росія змушує "брати участь" у так званих референдумах військовополонених. В Офісі Президента вже відреагували. Михайло Подоляк наголосив, що всі військовополонені є героями й символами спротиву. Тим часом дії окупантів – дії проти людяності.

Що кажуть у США

Тим часом у США заявили, що вже знають, які "результати" псевдореферендумів оголосить росія. Карін Жан-П'єр – речниця Білого дому – наголосила, що псевдореферендуми будуть маніпулятивними.

Окрім того, Жан-П'єр додала, що поспішна спроба провести псевдореферендуми – прояв слабкості росії. Речниця Білого дому наголосила: США не визнають результатів так званого "голосування".

Жан-П'єр додала, що це є позицією не лише Білого дому. Лідери країн G7 напередодні виступили з аналогічною заявою. На росію очікуватиме відповідна реакція у вигляді нових санкцій.

"Ми разом з нашими партнерами по всьому світу відкидаємо будь-які сфабриковані результати, про які оголосить росія", – запевнила Жан-П'єр.

Речниця Білого дому додала, що росія вчинила прояв грубого порушення міжнародного права.

Зауважте – як окупанти проводять "референдум": дивіться відео