Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін за підсумками проведення Комісії стратегічного партнерства Україна-США у Вашингтоні, передає Укрінформ.

Читайте також: Скільки українців підтримують вступ України до НАТО

"У нашій спільній заяві дуже чітко написано, і ви це не знайдете в багатьох документах, про те, що Сполучені Штати підтримують наші євроатлантичні прагнення, і що одного дня Україна буде в НАТО. Чіткіше сказати вже за визначенням не можна", – наголосив дипломат.

За його словами, під час засідання комісії, а також під час його зустрічі з Майком Помпео обговорювалися додаткові кроки для просування України в напрямку НАТО, зокрема, в контексті реформ та імплементації закону про національну безпеку. Міністр додав, що у зв'язку з цим, потрібно вирішити дуже багато питань.

Насправді, вступ до НАТО – це процес не тільки зміни в нашому секторі безпеки та оборони, це процес звільнення насправді всієї країни,
– наголосив Клімкін.

Зазначимо, у спільній заяві Комісії стратегічного партнерства Україна-США йдеться, що "Сполучені Штати вітають прагнення України щодо вступу в НАТО, які було зафіксовано у Бухарестській декларації 2008 року, і розраховують одного дня привітати Україну як повноправного члена Альянсу".

Нагадаємо, Україна виборола право на проведення весняної сесії Парламентскої асамблеї Північноатлантичного альянсу (ПА НАТО) у Києві у 2020 році.

На початку вересня Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект про зміни до Конституції, який передбачає закріплення в Основному законі курс держави на вступ до ЄС і НАТО. 20 вересня Верховна Рада дала старт внесенню змін до Конституції про закріплення курсу України на вступ до НАТО та Євросоюзу.

Що таке НАТО?Військово-політичний блок, який об'єднує більшість країн Європи, США та Канади. Це "трансатлантичний форум" для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включно з подіями, здатними поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії щодо території будь-якої держави-члена НАТО або захисту від неї. На сьогодні членами НАТО є 29 країн.